Başlıkta da belirttiğim gibi program resimlerinizi boyutlandırmaya yarayan kullanışlı ve ücretsiz bir yazılımdır .

Öncelikle aşağıdaki linkden programı yükleyelim .

Download :http://rapidshare.de/files/48106218/PIXresizer.rar.html

Rar Şifresi :
Kod:
www.extraloob.com
VirüsTotal Sonuçları : http://www.virustotal.com/tr/analisis/b79cb067e7a9d232113b1af1778a50cc9421934fec16c1022140901d2df7c704-1248292542

Geçelim anlatıma :

Programı yükledikten sonra açalım ve karşımızı şöyle bir ekran gelecek ...

TEK BİR RESİM İÇİN :

Work with one file : (Sadece bir resimde oynama yapmamız için)

1. Boyutlarını değiştirmek istediğiniz resimi buradan seçiyorsunuz.

2. Burada seçtiğiniz resimin boyutlarını orantısal olarak belirliyorsunuz. Yani resim 1000x1000 ise %25'i seçtiğinizde resim 250x250 oluyor.

3. Burada istediğiniz boyutları yazabiliyorsunuz.

4. Maintain Aspect Ratio işaretliyse resimin en/boy oranı korunuyor. İşareti kaldırırsanız resmi istediğiniz gibi yayabilirsiniz.

5. Boyutlarını değiştirdiğiniz resim için beş ayrı resim formatından birini seçebilirsiniz.

6. Output Grayscale işaretli olursa resiminiz siyah-beyaz oluyor.

7. Save Picture diyerek resiminizi kaydediyorsunuz.

8. Seçtiğiniz resmi, açar.

9. Resmi çevirme ve basma olaylarını buradan yapabilirsiniz.

10. Programı varsayılan ayarlarına geri döndürür .

BİRDEN FAZLA RESİM İÇİN:

1. Boyutlarını değiştirmek istediğiniz resimlerin bulunduğu klasörü seçin. (Boyutlarını değiştirmek istediğiniz resimlerin hepsi aynı klasörde bulunmalıdır.)

2. Boyutlarını değiştirdiğiniz resimlerin kaydedileceği klasörü seçiyorsunuz (herhangi bir klasör seçmezseniz boyutlandırma işlemi yapılmaz.)

3. Resimler için istediğiniz boyutları ayarlıyorsunuz. (Keep %100 yaparsanız resimlerin boyutları değişmez, sadece kapladıkları yer azalır.)

4. Boyutlarını değiştirdiğiniz resimler için beş ayrı resim formatından birini seçebilirsiniz.

5. Burada diğer ayarları yapabilirsiniz. Enlarge if needed'i seçili hâle getirirseniz gerekirse resimlerden bazılarını genişletir. Output Grayscale işaretli olursa resimleriniz siyah-beyaz olur.

6. Save Pictures diyerek resimlerinizi kaydediyorsunuz.

7. Diğer ayarlar. (Resimler ortalansın mı yoksa sola dayalı mı olsun.)

8. Programı varsayılan ayarlarına geri döndürür.

Ayrıca bu programda resimin boyutunu değiştirmeden kapladığı yeri azaltabilirsiniz.

Anlatım alıntıdır .

Yazı biçimleri, Resim şekilleri, VirüsTotal linki, Program Upload Link'i bana aitdir.

Birazda derledim toparladım güzel birşey ortaya çıkdı :P

İşinize yarar inşallah .

İyi Forumlar .

Milano demiş ki:
Teşekkurler ^^

Fakat Microsoft Picture Manager' da aynı boyutlandırma işini goruyor :)
Ö.değil kaç günden beri hastaydım foruma bakamadım konu baya gerilemiş :)
Ayriyetten bunu bildiğim için bunu paylaşdım ...
Gayet basit ve kullanışlı geldi bana ve forumunda hoşuna gideceğini düşündüm :curtain:

Shocked demiş ki:
paylaşım için ty :wink1:
:muck: :kalp:
0nLy_y0u demiş ki:
Güzel Paylaşım Sağol
:muck: :kalp:

Yukarı Alt