BeN SeNiN CaNıN İçİN ÖmRüMü BiR KiBRiTiN KaBıNDa T
Selamlar,

Phpbb forum kurulumunu anlatacagım,

İlk olarak phpbb 'nin son sürümünü indirelim. " http://www.phpbb.com/downloads.php "

phpBB forumu CuteFTP yardımıyla yollayalım.

Bunun için ilk olarak CuteFTP yada benzeri bir programa ihtiyacımız var. Eğer bilgisayarınızda CuteFTP yüklü değil ise bu programı ftp://ftp.globalscape.com/pub/cuteftp/cuteftp.exe adresinden indirip ftp e bağlanıyoruz..

Daha sonra indirdiğimiz forumun zip'li halini açarak phpBB2(ben us olarak upload ettim siz forum yada benzeri isimlerle upload işlemini gerçekleştirebilirsiniz..) klasörünü "Upload" ediyoruz. Upload işlemi bitince forumu kurabiliriz. Bilgisayarınızın ve internet bağlantınızın hızına göre 15-20 dk. sürmektedir.

Artık forumu kurmaya geçelim..

1.ADIM: siteniz.com/us/install/install.php adresine giderek açılan sayfada aşağıdaki bilgileri dolduruyoruz. Start Install basıyoruz ve bir sonraki adıma geçiyoruz..

-Resim Silinmiş.

2.ADIM: Just send the file to me and I'll FTP it manually secenegine basıyoruz daha sonra Download Config e basıyoruz. Bilgisayarımıza inen config.php 'yi kurdugumuz dizin'e atıyoruz diğeriyle değiştiriyoruz..

-Resim Silinmiş.

3.ADIM: siteniz.com/us tekrar giriyorum ve şöyle bir uyarı geliyor karşıma " Please ensure both the install/ and contrib/ directories are deleted " yani install ve contrib dosyalarını silmemiz gerektigini söylüyor ftp'mizden bu dosyaları bulup siliyoruz..Daha sonra "yourdomain.com Forum Index " basıyoruz..
-Resim Silinmiş.

4.ADIM: Artık forum kuruldu ^^ Giriş bölümünden kullanıcı adı ve şifrenizi girerek yönetim panelinden forumu istediginiz gibi ayarlayabilirsiniz.
-Resim Silinmiş.

Bi Şey Değil Arkadaşlar Görevimiz Exclamation

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
yardımcı olursan sevinirim...

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
evt bencede en karışık yeri anlatmamışın basit yeri resimli anlatmışın Razz

bu resimdeki hatalar bendede var host olarak ne giricez ne sitesi bu freese nasıl site alıp yapcaz anlamadım orayı

Wicked

Game Designer
D3LT4 demiş ki:
bu gidişle herkezin bi forum sitesi olcaK

olsa ne yazar :lol: 3 hafta sonra uyesi olmayınca bırakır bos yani hazır ustaları varken ne urasacaksın acacaksa blog ac :lol: hiç gereq yokh =))

eXtraburdAAAaaaaaaaaaa =)

Not : Açmayın Demiyorum Deneyin Görün Sonunda Herkesin Donup Dolasacaı Yer Basladıı Yerdir

Ücretsiz halinden istiyorsanız lycos,kayyo gibi ücretsiz host veren sitelerden yararlanın.

Paralı açıyım diyosanızda bir şirketten alın

ya bu site kurma mı yoksa site değiştirmemi

narqotic sen bana kursan bana Mod Id Ve Pw Versen Ben değiştirsem bi ilgilenirmisin

eğer ilgilenirsen ö.m at tmm die

Narqotic demiş ki:
Lagroad demiş ki:
ya bu site kurma mı yoksa site değiştirmemi

narqotic sen bana kursan bana Mod Id Ve Pw Versen Ben değiştirsem bi ilgilenirmisin

eğer ilgilenirsen ö.m at tmm die

site kurma kardeş

ben kuramam işim başımdan aşkın sen dediklerimizi yap site sahibi olursun

ya olmuyo host yokki login olayım dediklerini yapıyorumda login olmadan atılmıyo forum

Yukarı Alt