1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Photoshop İle Yeni Yıl Duvarkagidi Yapimi

1. Renton

Renton Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle File > New menüsünden 1280*1024 boyutlarında yeni bir döküman oluşturun.. Paint Bucket Tool ile sayfayı #7EC21D renk koduna boyayın

Daha sonra Rectangle Tool (U ) ile aşağıda gördüğünüz gibi şekiller çizin ve #008C7F renk koduna boyayın.

Custom Shape Tool (U)' u seçin ve çıkan pencereden Çam ağacı şeklini seçin.

Aşağıdaki gibi çam ağaçlarını şeritlere çizin.. Çam ağaçlarını CTRL + J ile çoğaltabilirsiniz.

Daha sonra Ellipse Tool (U ) u seçerek aşağıdaki gibi 3 daire çizin. İçini beyaz yapın.

1. dairemiz için Blending Options>Drop Shadow sekmesini açarak sırasıyla aşağıdaki değişiklikleri yapın.

Elde ettiğimiz görüntü aşağıdaki gibi olacaktır..

Şimdi en alttaki dairemizi boyayalım.. Yine sırasıyla aşağıdaki işlemleri uygulayın ancak Drop Shadow, Inner Glow ayarlarını yukarıdaki örneğin aynısını uygulayabilirsiniz.

Son dairemizi hazırlamaya gldi sıra. Bunun içinde drop Shadow ve Inner Glow ayarlarını yine yukarıdaki şekilde yapabilirsiniz. Renk ayarları içinse aşağıdaki yöntemi izleyin

Toplarımızın görünümü bu şekilde oldu;

Şimdi iplerini eklemeye gelelim Line Tool ile aşağıdaki gibi toplarımıza iplr ekleyelim.

Şimdi sıra geldi toplarımızı süslemeye Önce turuncu topumuza kar tanecikleri ekleyelim. Custom Shape Tool u seçin ve kar tanesi şeklini seçin..

kar tanelerini #5E0B61 kodlu renge boyayın, ve her birini seçerek CTRL+E tuşlarına basarak tek resim haline getirin.. Daha sonr Eraser Tool' u seçin ve topun dışarısında kalan kar tanelerini silin.. Daha sonra kar tanelerinin Fill ayarını % 70 olarak değiştirin..

Şimdi Kırmızı topumuzu şekillendirelim.. Yine, Custom Shape Tool penceresini açın ve bir yıldız seçin.. kırmızı topun üzerine aşağıdaki gibi yıldızlar çizin, CTRL+E ile yıldızları birleştirin ve yine topun dışında kalan yerlerini eraser Tool ile silin.

Şimdi yıldızları şekillendirelim.. Gradient Overlay sekmesini açın ve aşağıdaki değişiklikleri yapın.

Son aşama, Mavi Topumuzu şekillendirelim;

ekrana 6 tane 7 px. genişliğinde mavi top uzunluğunda çizgiler çekin ve rengini #0B296F olarak boyayın..

Daha sonra CTRL+E ile 6 çizgiyi birleştirin. Edit > transform > warp seçeneğini seçerek aşağıdaki gibi mavi topun üzerine uygulayın.. DAha sonra işimiz bittiğinde, bu çizgilerimizin Blending mode ayarını Linear Light yapın ve Fill ayarını da %40 0larak değiştirin..

İşte çalışmamız bitti

Kolay gelsin..

Büyük Hali;

2. Band'Eros

Band'Eros Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kopyala yağıştırı tam yapamamışsın

color'un burası kalmış

ama emeğe saygı bari alıntı yaz bizi gibi kaliteli sitelerde çalıntı olmas alıntı yaz yapana saygı olsun

3. Renton

Renton Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım ben photoshop uzmanıyım. Ayrıca kendi sitemde alıntı yaptım :wink1: