Amerikan NBC televizyonuna demeç veren 23 yaşındaki ABD’li yüzücü Michael Phelps’in başarısının ardında günde 12 bin kalorilik özel olimpiyat diyeti yatıyor.

29. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda, yüzmede bugün kazandığı 2 altın madalyayla, katıldığı 2 olimpiyat oyununda toplam 11 altın madalyaya ulaşan ve şimdiden oyunlar tarihinde en fazla altın madalya kazanan sporcu olarak tarihe geçen Michael Phelps, “Ye, uyu ve yüz. Bütün yaptığım bu. Vücut sistemime biraz kalori koymak ve dinlenmek yapabileceğim en iyi şey” dedi ve enerji seviyesini yüksek tutabilmek için tüm bu kalorilere gereksinimi olduğunu belirtti.

Mukayese yapıldığında ve aynı yaşta ortalama bir erkeğin günde 2 bin kaloriye gereksinimi olduğu düşünüldüğünde aradaki büyük fark ortaya çıkıyor.

Her öğün 4 bin kalori alan Phelps, güne, peynir, marul, domates, kızarmış soğan ve mayonezle dolu üç adet yağda pişmiş yumurtalı ekmek, 2 büyük fincan kahve, 5 yumurtalı omlet, bir tabak tahıl gevreği, pudra şekerli 3 dilim yumurtalı ekmek ve 3 adet çikolatalı krepten oluşan “Şampiyonlar Kahvaltısıyla” başlıyor.

Phelps öğle yemeğinde, yaklaşık yarım kilo makarnayı gövdeye indirirken üstüne beyaz ekmekten hazırlanmış iki büyük domuz etli ve peynirli mayonezli sandviç ve bin kalorilik enerji içeceği tüketiyor.

Mukayese yapıldığında ve aynı yaşta ortalama bir erkeğin günde 2 bin kaloriye gereksinimi olduğu düşünüldüğünde aradaki büyük fark ortaya çıkıyor. 8O

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
dR.NooB demiş ki:
“Şampiyonlar Kahvaltısıyla” adı üstünde ^^

"Phelps öğle yemeğinde, yaklaşık yarım kilo makarnayı..." oha ! 8O 8O
zuahahha öküzüm.com aman danayım.com sitesi aklıma geldi neymiş şampiyonlar kahvaltısı heyy yaa yazacağım da bana yakışmayacak güzelim gülmekten yarılıyorum ne kahvaltı yapıyormuş bu el oğlu :twisted: :mrgreen: :D :lol: :P

Ben diyet yaparken günde 1500 kalori alıyordum.Yiyerek zayıflıyordum hiç aç kalmıyordum.1500 kalori bu adam benim yaklaşık 8 kat daha fazla yediğini düşünürsek.Ben düşünemiyorum siz düşünün :)

adam en çok madalya alan insan ama evinde bi tane altın madalya yok sadece bronzlar bu kahvaltıyı karşılamak için madalyaları satıyor :DD: öküz gibi yiyiyor ama helal olsun

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
Adam okadar kalori almasa yüzemes gazetede okumuştum ztn bu haberi

Yukarı Alt