1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

Pentagon Google'ı Yasakladı !


 1. HastaInsan

  HastaInsan Aileden rank8

  Kayıt:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  7.766
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Pentagon Google'ı Yasakladı !

  [​IMG]
  Pentagon, kendi çalışmaları üzerine fazla detaylı incelemelerde bulunan Google'a yasak getirdi. Gerekçe olarak da potansiyel tehdit unsuru öne sürüldü. Google'ın haritalama hizmetinin detaylara kadar inmesinin düşman çevrelerce öğrenilmesi istenmeyen gizli bilgileri risk altına attığı düşünülüyor.

  Şirket olarak resimlerin zaten kaldırdıklarını söyledi. Bu nedenle şu an Google, bu çalışmalarına artık devam edemeyecek.

  Savunma departmanından bir yetkili ise şunları ifade etti: "Resimler, 360 derece olarak tüm bölgeyi kaplıyor. Bu bölgenin içinde erişim kontol noktaları ve Pentagon tarafından kullanılan araçlar da var. Bu kadar detaylı haritalama, bizim için büyük tehdit olabilir".

  Populer haritalama yazılımları bir yana, kullanıcı Google'la sokaklara kadar inebiliyordu. Bu sayede o kullanıcı, o caddede dolaşıyormuş hissine kapılıyordu. Ancak Pentagon'un bu kararı, yazılımın basit bir yazılım olmadığını, olayın caddeleri gezmekle sınırlı kalmadığını gösteriyor.

  Google sözcüsü Yu, "Resimleri kaldırmak bu kadar kolay olmamalı, sanırım bu yöndeki politikaları biraz yumuşatmak lazım. Sadece askeriye için değil, tüketiciler için de. Eğer insanlar bu yazılımdan dolayı problem yaşarsa, mutlaka bizle irtibata geçmeliler" diyor.

  Görüldüğü gibi Google, bu hizmeti kötü niyetli olarak kullanılabileceği ve Pentagon için tehdit oluşturacağı gerekçesiyle artık daha temkinli olmak durumunda. Bu sorunu aslında sadece askeriyeye indirmek de doğru değil, zira ileride bu yazılımdan, onu kullanan normal vatandaşlar bile şikayet edebilir.
   
 2. Leet1

  Leet1 Old School olduser rank8

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.906
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  İlginç Rolling Eyes
   
 3. |O²|

  |O²| Bilgiliyim rank8

  Kayıt:
  17 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.569
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Henüz Yok
  Şehir:
  uz Türkçe
  harbi harbi :lol: cıktıgından beri aklıma boyle bir dusunce gelmemişti :lol: dogru soyluyolarlar. Olabilir IRAK ! Örnek şerefsizler bizim bölgelerimizde eart ta boyle cikiyor ise olmamalı bizde kapatalım. Shocked
   
 4. Torquel

  Torquel Old School olduser rank8

  Kayıt:
  14 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  3.817
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Maraton Üst
  Kendilerini cok tehdit altında hissetmisler galiba.