pc takılmasının sebebi ve nedini nedir bi türlü çözemedim Question Crying or Very sad

bir yardımcı olursanız sevinirim

bu olay sadece silkroadda gerçekleşmio hangi oyunu yonasam veya masaüstünde bile takılıo bu olay yoktu silkroad fortress war geldikten sonra oldu bu olay pcye resett çekmekten pc yi kaybetmeye korkuyorum Crying or Very sad

pc takılması derken ekranın donması pcnin üzerinde hiç bişi yapamamamı kasdediorum

pc bilgisayara yukledigin seylerden olur...

ve takılma derken neyi kastediyorsunuz ac konuyu biraz ...

baho1992 demiş ki:
pc takılmasının sebebi ve nedini nedir bi türlü çözemedim Question Crying or Very sad

bir yardımcı olursanız sevinirim

bu olay sadece silkroadda gerçekleşmio hangi oyunu yonasam veya masaüstünde bile takılıo bu olay yoktu silkroad fortress war geldikten sonra oldu bu olay pcye resett çekmekten pc yi kaybetmeye korkuyorum Crying or Very sad

takılma derken heralde bilgisayarındaki donma kilitlenmeden bahsediyorsun heralde bunu nedeni islemci fanından ve ekran kartının fazla ısınmasından kaynaklanabilir
Çözüm:
işlemci fanını sök ve tekrar iyi bir sekilde monto et
ekrankartı ısınma sorunu bendede olduğundan ona çözüm olarak kasanın yan tarafını aç ve kasanın içindeki ısıyı dağıtmak ile yada ekran kartına bir fan taktırarark çözebilirsin inşallah yardımcı olabilmiştirim

benim dedim sorun buydu saol bakalım deniyelim olucakmı

bu benim pcde yokktu nerden çıktıya yarım saatte bir takılıo Neutral bakalım inş olur bu topici açmamın bi sebebide tbot bölümünde felan gördüm pcim takılıo felan diolardı hiç diilse herkezde bilgilenir

Aynı sorun bende de var ilk zamanlarda kilitlenmiyordu dedilerki ramin yetmiyodur onu yükselt geçer yükselttim ama geçmedi... Crying or Very sad
Kardeşim Eleziglee kardeşimizin sabit olarak açtığı topicte aynı konuyla alakalı oraya yazsaydın keşke

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ekran donması ısınma veya ekran kartı ayarları ile alakalıdır muhtemelen ekran kartı sorun çıkartıyor.

directx9.0c kur
ekran kartı güncel driver kur.
görüntü ayarlarını 1024*768 32bit 85 hz yap.
bir restart at sorun kalmamalı.

halen bir sorun devam ediyorsa kasa içi havalandırmayı kontrol etmelisin.

ekran kartı ayarları öle ama ben şu pc nin içine bi havalandırma sistemi kurucam herkez aynı şeyi sölüor bakalım inş olur

Yukarı Alt