RiqueLme

Bilgiliyim
Sıcak olabilir dediler arkadaslar ama pek anlamıyorum biraz araştırdım everest ten anlarsın dendi
sizce pc cok mu sıcak ?

- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
fanlarında sorun olabilir veya bios ayarlarında yanlışlık olabilir biosunu güncelle

Takımı
Besiktas
Cpu fanını çıkar bigüzel temizle, tekrar sağlam bi şekilde takarsan hiç bir sorn kalmaz :thumbsup:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ram voltajın yüksek buna bir bak ? ram'in özelliklerine markasına bak nette ara bakalım default kaçmış ona göre sende bios'tan düşür voltajını.

cpu sıcaklığı çok yüksek ! muhtemelen bu yüzden restart atıyorsun ; işlemciyi çıkart fanını sök güzelce yıka kurula işlemci çekirdeğine termal macunu sürmeyi unutma ardından monte et kasa kapağını açık tut ve sistemi çalıştır sorun kalmayacaktır.

RiqueLme

Bilgiliyim
extraloob demiş ki:
ram voltajın yüksek buna bir bak ? ram'in özelliklerine markasına bak nette ara bakalım default kaçmış ona göre sende bios'tan düşür voltajını.

cpu sıcaklığı çok yüksek ! muhtemelen bu yüzden restart atıyorsun ; işlemciyi çıkart fanını sök güzelce yıka kurula işlemci çekirdeğine termal macunu sürmeyi unutma ardından monte et kasa kapağını açık tut ve sistemi çalıştır sorun kalmayacaktır.
Ram voltajı falan pek anlamıyorum ya fazla karıstırmıyacagım bi girersem işin icinden cıkamam diye düşünüyorum
ama termal macun ayok şuan elimde onu temin edip işlemcinin fanını yıkayacagım ilgin için tşkrler.

RiqueLme demiş ki:
extraloob demiş ki:

Ram voltajı falan pek anlamıyorum ya fazla karıstırmıyacagım bi girersem işin icinden cıkamam diye düşünüyorum
ama termal macun ayok şuan elimde onu temin edip işlemcinin fanını yıkayacagım ilgin için tşkrler.
Sakın yıkama 8O Hafif bi nemli bezle ısı yapraklarını silebilirsin, arasına toz sıkışmışsa kürdan fln yardımıyla çıkartabilirsin, ama sakın yikama, fan sonuçta elektrikli bi alet elektrik yollarını fln oksitlendirirsin.

Yukarı Alt