Arkadaşlar pc m charı hotana götürdüğümde aniden kendi kendine reset atıyor...Bazen azcık dayansada mausu çevirdiğim anda cat! reset.... Artık bıktım ben bu olayı yaşamaktan..Bıktım sro oynamaktan... Yoksa OYNAYAMAMAKTAN mı desem ???
Ayrıca bnm pc sabah ilk açılışında wuuuuuu diye biraz yuksek bi ses yapıyordu.. bi sitede bu soruna POWER SUPPLY de sorun war demişlerdi...Bu ses yapan şey reset atmaya da sebep olur mu ???

Lütfen pc min hotandayken reset atma sebebini söyleyebilr misiniz??

Pc Özellikleri:
2 gb ram..!
256 ekran kartı..!
Pentium 4 3.00 GHz, 2.99 GHz

iLk önce kasanı aç ilk önce herşeyi güzelcene temizle işlemci fanını çıkartıp fırça ile yapışan tozları al. Sonra tak bios tan işlemci fan hızını max yap bir dene oLmaz ise Yazılımsal olabilir.

Kasadan Ses geldiğine göre muhtemelen fanın ya fazlası ile tozlanmış yada artık eskisi gibi çalışmıyor demektir...

Fanlara gelince iki adet fan var bunlardan birisi işlemcinin biriside Supply'nin kontrol etmen lazım..

Kasayı acıcaksın öncelikle pc calısırken işlemcinin fanının calısıp calısmadıgını kontrol et fan yeterince sogutma yapmaz ise sistem otomatik olarak reset atar.

justi demiş ki:
Kasadan Ses geldiğine göre muhtemelen fanın ya fazlası ile tozlanmış yada artık eskisi gibi çalışmıyor demektir...

Fanlara gelince iki adet fan var bunlardan birisi işlemcinin biriside Supply'nin kontrol etmen lazım..

Kasayı acıcaksın öncelikle pc calısırken işlemcinin fanının calısıp calısmadıgını kontrol et fan yeterince sogutma yapmaz ise sistem otomatik olarak reset atar.

Hmm..Tamam teşekkür edeirm fakat kasam temiz...bu sesler geldiiinde power supply fanını falan butun fanları komple temizledim....ama yinede o sesi yapıo...Bu ses bi 10 dk sora falan duruo ama..
Fanlarımın çalıştığını düşünüyorumm..ama yinede kontro lederim bi..virüs falanda olmadıgına göre bu sebepten dolayı res atar heralde(fan)..

hotanda rest atıyor dediğine göre hotan kalabalık ve pc o kadar görüntüyü kaldıramıyor ve işlemci çok ısınıyor olabilir ve bu yüzden otomatik olarak rest atıyordur.normal masaüstünde iken rest atmıyorsa büyük bir olasılık bilgisayarın görüntülerden dolayı fan işlemciyi soğutamıyor ve rest atıyordur.

EarthShaker demiş ki:
hotanda rest atıyor dediğine göre hotan kalabalık ve pc o kadar görüntüyü kaldıramıyor ve işlemci çok ısınıyor olabilir ve bu yüzden otomatik olarak rest atıyordur.normal masaüstünde iken rest atmıyorsa büyük bir olasılık bilgisayarın görüntülerden dolayı fan işlemciyi soğutamıyor ve rest atıyordur.
Evet normalde reset atmıyor sadece hotandayken atıyor.. ani bir mause çevirişi yaptığımda da atıor bazende donuyor kalıyor oyun.... nasıl düzetirim bu problemi? ekran kartı mı alıcam ?

Aynı sorun bendede var kardes suanda oynayamıorum.. satım islerine bakıorum oynayamayınca ben bile hala çözemedim. ama ben ekran kartını desitirçem 512 lik deistirmeyi düsünüorum..

power supley dedikleri şey reset atmasına sebep olur evet doğru demişler reset sorunu en çıkaran parçadır hatta :D

Yukarı Alt