Nvidia: "Apple en iyi teknolojiyi kullanıyor".

Nvidia'dan şaşırtıcı PC - Mac açıklaması: Bakın grafik devinin patronu hangi sistemi kullanıyor?

Nvidia CEO'su Jen-Hsun Huang, Apple'ın Mac ürünlerinin üretiminde "en iyi" teknolojiyi kullandığını söyledi.

"Apple kendi müşterilerine diyor ki: Bizden bir bilgisayar alırsanız, bu bilgisayar için en iyi parçaları, en iyi teknolojiyi seçtiğimize emin olabilirsiniz. İşte bu Apple'ın tüketicilere vaadi" diyor Jen-Hsun.

Nvidia'nın CEO'su markayı sadece tuttuğunu değil kullandığını da belirtiyor: "Tüketicilere verdikleri söz Intel'in seçmelerine izin verdikleri parçalarla sınırlı değil. Söz verdikleri böyle bir sınırlandırma değil. İşte bu yüzden Apple'ı tutuyorum. Evde her yerde Mac var ve hepsinin içinde de Nvidia'nın teknolojisi var ve ben Mac kullanıyorum."

"GPU'nın önemini en erken anlayanlardan"

Jen-Hsun'un açıklamalarının üzerine Nvidia sözcüsü Brian Burke, Apple'ın Nvidia GPU'ları ilk kullanan şirketlerden biri olduğunu belirtiyor.

Burke Apple GPU'nun değerini çok erken anladı ve ürünlerini bundan yararlanacak şekilde geliştirdi. Apple'ın kaliteli ürünler sağlamaktaki ünü ve insanların bu ürünlere sevgisi hakkıyla kazanılmıştır. Nvidia olarak biz de platformlarının bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz."

Apple Mac'ler özellikle IBM Power PC işlemci kullandıkları dönemde güçlü grafik yetenekleriyle tanınıyordu ve masaüstü yayıncılıtkta, grafik işlemlerde standarttı. Günümüzde grafik amaçlı kullanımda bir PC-Mac dengesi söz konusu. Adobe gibi masaüstü yayıncılığa yönelik yazılım hazırlayan firmalar, aynı özellikleri hem PC'de, hem de Mac'te sunuyor.

Yukarı Alt