Mor:Soğutucu Fanlar:Kasa
Kırmızı:Soğutucu Fanlar:CPU
Kırmızı:Sıcaklık:CPU
Yeşil:Sıcaklık:Anakart

dostum anakartın sıcaklığı fazla muhtemelen anakart fanları tozlanmıştır sen bi bilgisayarcıya ya da bi teknisyene göster banada olmuştu pc kapanıp kapanıp duruyodu :thumbsup:

Bildiğim kadarıyla bilgisayarın res atmasının sebeplerinden biri işlemcinin termal macununun bitmiş olmasıdır yada Kasayı aç içini iyi bir temizle oda olmassa Sistem Geri Yükleme yap aynı sorun bnde 6 gün önce olmuştu sistem hasa görmüştü sistem geri yükledim geçti sende bi dene belki olur.

Pc kapanması veya rest atmasının çok sebebi vardır aşırı ısınma, virüs,herhangi bir parçanın sorunlu çalışması vs vs .Bilgisayarı tamiri götürmeden evde en basit işlerle kendin deneme yanılma yoluyla yap derim mesela ilk bilgisayarın içini temizle cpu fan, ekrankartı fanı, kasa fanları vs eyer imkanın varsa hava tut veya diş farcasıyla temizle sonra aç bilgisayarı virüs taramalarından geçir işlemler bittikten sonra bilgisayara rest at sonra oyunlara filan derken bilgisayarı yor bakalım tekrar kapanma olucakmı eyer olursa bilgisayara bas formatı gene aynı sorunla karşılarısan elinde parça varsa bütün parçaları test et yoksa en son iş olarak teknis servise yolla bilgisayarı

Bilgisayara kaapnmalarının bir nedenide program cakısmasıdır 6 ay once cs yukledım oyunu yukledığım zaman 20 dk sonra res atamya basladı bende formatt attım terkrar yukledığımde yıne aynı sey oldu hemen sıldım gectı son zamanlarda yukledığın programları sılmeyı dene

Yukarı Alt