Takımı
Galatasaray

TÜBİTAK UEKAE bünyesinde geliştirilen Pardus işletim sisteminde staj yapma olanağına kavuşacak 20 gencin seçimine günler kaldı. Başvuru süresi sona eren Pardus yaz stajı için şimdi sıra sonuçların belirlenmesinde...

Bu yıl Pardus Projesi'ne artan ilgi ve desteğin bir göstergesi de staj başvurularındaki yoğun talepler şeklinde gerçekleşti. Yaklaşık 200 başvurunun gerçekleştiği yaz stajına ise sadece 20 kişi alınabilecek. Başvuruların yoğunluğu sebebiyle, değerlendirme ve eleme tarihleri ise 3 Mayıs sabahına kaydırıldı. 3 Mayıs 2010 tarihinde 2010 yaz dönemi staj sonuçları yine Pardus'un resmi sitesinden ve Özgürlükİçin'den açıklanacak.

Bu yıl 21 Haziran - 16 Temmuz ve 2 - 27 Ağustos tarihlerinde olmak üzere iki ayrı tarihte gerçekleştirilecek staj dönemlerinde yer alacak toplam 20 stajyer, geliştirilmekte olan sürüm süreçlerine dâhil edilecek araçların ve projelerin hazırlanmasında görev alacak. Aynı zamanda staj projesinde başarılı olan stajyerler, Pardus ve TÜBİTAK UEKAE bünyesinde iş olanağına da bir adım daha yaklaşacak.
Pardus'ta Staj Yapmak

Pardus Projesi'nde staj yapmaya hak kazanan öğrencilerin, staj süreçlerinde gerçekleştirecekleri projelerden başarılı olarak tamamlananları, staj bitiminden sonraki ilk sürümde yer alma şansına sahip olacak. Daha da önemlisi, stajyerler Pardus Projesi'nde ve UEKAE'de iş olanağına kavuşabilecekleri önemli deneyimler kazanacak.

Halen Pardus geliştiricisi olarak projede çalışanların önemli bir bölümü, benzer bir olanakla Pardus Projesi'nde staj yaparak bugünkü pozisyonlarını kazanmış kişiler. Pardus Projesi'nde staj yapacak öğrencilerin belirlenmesinden sonra süreç, eğitim, proje ve belgelendirme aşamalarıyla devam edecek. Stajyerler yaklaşık 1 ay sürecek staj süresince misafirhanede kalabilecek; öğle yemeği, bilgisayar, kütüphane, Pardus t-shirt ve ürünleri gibi ek olanaklardan da yararlanabilecek.

Yukarı Alt