Xperyon

Bilgiliyim
Galatasaray'ın yıldız oyuncusu Selçuk İnan, hazırlık kampında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Geçtiğimiz sezon Galatasaray'daki 13 gol ve asistlik skor katkısı ile Avrupa'nın en dikkat çekici orta saha performanslarından birisini sergileyen Selçuk İnan yeni sezon öncesi de oldukça iddialı görünüyor.

Dünyada futbolun bir barış aracısı olarak kullanıldığını söyleyen İnan, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, "Türkiye'de yaşananlar çok anlamsız. Trabzonspor'da üç yıl kaldım ve sözleşmem bitene kadar da elimden geleni takımıma verdim. Kaçmadım. Sözleşmem sona erdi ve başka bir kulübe gitmek istedim. Trabzonspor'dan ayrılan bir futbolcunun orayı sevmediği için gittiğini düşünmek yanlış. Belki yaşam standartları yetmiyor, hedefleri daha büyük. Saygı duyulmalı. Biz futbolcular saha dışında da arkadaşız. Taraftarların da bizim gibi düşünmesi ve kin tutmaması lazım." şeklinde konuştu.

Fatih Terim'in Galatasaray'da fark yarattığını belirten mili oyuncu, "Kadromuzda yerli oyuncunun fazla olması bir avantaj. Yeni transferlerimiz de çok iyi. Avrupa'da başarılı olmak için kadro kalitesi çok önemli. Ben özellikle Melo'nun kalmasını çok istiyorum. Onunla birbirimizi çok iyi tamamlıyoruz. Devler Ligi için de önemli bir oyuncu. Galatasaray'ı tercih etmemde Fatih Terim'in büyük etkisi oldu. Parayı düşünseydimFenerbahçe'ye giderdim" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacağını ifade eden Selçuk İnan, "Gruptan bence çıkarız. Avrupa'da yenemeyeceğimiz takım yok. Real Madrid ve Barcelona gibi takımlar önümüze çıkmadıktan sonra her şey olabilir. Bu takımlarla da başa baş mücadele edebilecek durumdayız." dedi.

Kaynak:Sporbucks​

Yukarı Alt