Brooklyn

Buralıyım
- Resim Silinmiş.
Palantis web tabanlı bir online oyundur.
Oyunun websitesi :
Tıkla
Buradan kayıt olabilirsiniz.

Öncelikle nedir bu Palantis ?
Pek ilgimi çekmez strateji oyunları fakat sizlerden meraklıları olabilir diye genel olayını kavradım ve sizlere bir rehber hazırladım. Türkçe bir strateji oyunudur. Temel bir amacı yoktur fakat genel olarak şunu söyleyebiliriz bütün web tabanlı oyunlar gibi amaç gene güzel vakit geçirmek. Oyunun sloganında yer aldığı gibi (Varolabilmek için gerekli tek şey, cesaret!) amacımız varolabilmek denilebilir. Oyunun amacını ilerleyen sorularda daha iyi öğreneceksiniz.

Oyunun kayıt aşamaları ve şehri kuruş
Kayıt aşamasını hepimizin bildiğini sayarak es geçiyorum. Şifreniz emailinize geldikten sonra giriş yapıp pin kodumuzu belirliyoruz ve ilk aşama karşımıza geliyor

Adım (1/3)

3 aşamada Palantis'te yöneteceğiniz şehrinize sahip olacaksınız! Ama öncelikle bir kral olarak kendi karakterinizi yaratmalısınız!

Palantis, iyi ırklar ve kötü ırklar olarak 2 ana gruba ayrılmıştır. Bu aşamada iyi tarafta mı kötü tarafta mı olacaksınız bir seçim yapmanız gerekmektedir. Unutmayın ki dilediğiniz an oyun hesabınızı silerek yeniden bu seçimi yapabilirsiniz.

İyi Irklar :İnsan, Elf, Cüce, Buçukluk
Kötü Irklar :Kara Elf, Ork, Ogre, Undead
İki ırktan birini seçerek 2. aşamamıza geçiyoruz.

Adım (2/3)

Bu adımda kralınıza bir isim belirlemelisiniz. (Rumuzunuz) Ayrıca yönettiğiniz şehirede bir isim seçmelisiniz ki, ileride diğer krallar sizden korksun! Son olarak kralınızın birde ırkı olmalı! Irkınızı seçerken, ırkın size kazandırdığı özellikleride göz önünde bulundurmalısınız!

Karakter İsminiz : Seçiniz
Bölge İsminiz : Seçiniz
Karakter Irkı : Seçiniz

İnsan
Altın +%2
Odun +%2
ATK +%2
DEF +%2

Elf
Odun +%5
Mana +%5
ATK +%5
Büyü Başarı Şansı +%5

Cüce
Metal +%5
İşlenmiş Metal +%2
DEF +%5
Bina Fiyatları -%10

Buçukluk
Altın +%7
Gizlilik +%5
İşçi Fiyatları -%5
Casus Başarı Şansı +%5
2. adımıda tamamladıktan sonra oyuna giriş yapabilirsiniz ekranı geliyor ve oyunumuza giriş yapıyoruz.

Oyundaki olaylara gelelim :
Oyunda toplam 5 çağımız var ilk çağımızda korumada olduğunuz için savaş açamazsınız ve sizede başkaları tarafından savaş açılamaz.

Oyundaki Bina Yönetimi :
Gelişim binaları : Ev-akademi-tarla-liman-kereste atölyesi-atölye-market-oduncu binası-demirci-fırın-çiftlik-köy-ahır-taverna-kasaba

Şehir binaları : Okul-asma bahçeler-müze-palus köprüsü-üniversite-kütüphane-tanrı heykeli-tiyatro-uras tapınağı-arena-ejderha heykeli

Askeri binalar : Rathe tapınağı-Xegony tapınağı-Fennin Ro tapınağı-tunare tapınağı-lonca-han-mızrak kulesi-rahip tapınağı-okçu kulesi-kale-büyü kulesi-büyülü tarlalar-mağara-balista kulesi

Oyuna ilk başladığınızda işcileriniz olacaktır max. işci sayısı 1500'dür. Çağ atlama olayıyla kademeli olarak artacak. İşci dağılımlarınızı Tüccar , Madenci , Oduncu , Çiftci , Balıkçı teknesi olarak dağıtacaksınız. Sayılarınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.
Ordulara gelince ; 1. çağda yaptığınız askerdir ve keşfe köylüleriniz ile beraber bu askerler gider. 2. çağa geçildiğinde bu askerlerden ünite yapılacak.

Savaşmayacak mıyız bir diyorsunuz :twisted: Savaş olayına geçelim : 2 tür savaş biçimi var 1.si büyü 2. oluşturduğunuz üniteler ile. Üniteler ile katılacağınız savaşta ayarlamaları gene siz yapacaksınız yani en ön safta hangi ünite gitsin 2. safta hangi ünite vs . Ayarlamaları yaptıktan ünitelerinizi koordinat bilgilerini verdiğiniz kişiye 1 ila 3 palantis günü içerisinde göndereceksiniz (1 Palantis günü = 1 saat yaptığına göre 1 ila 3 saat içerisinde ). O süre zarfında size savaş raporu gelecektir kazanıp kazanamadığınıda dair. Fakat şunuda unutmayın karşıdakininde eli armut toplamayacaktır , savunmada olabilir. Kazanınca değerleriniz altın , odun , metal ve toprak şeklinde hanenize eklenecek.
Başlangıçta söylediğimiz savaş biçimi ise büyü savaşıdır. Öncelikle tanrınızı seçeceksiniz, mana üretimi içinde bedava çalışan maximum 2000 adet rahip diyebileceğimiz oyundaki isimleri Worshipper üreteceksiniz.

Kervan olayı :
Öncelikle kervan oluşturup pazar alanına göndereceksiniz. Pazar alanında karşılığında belli miktarda hammadde alırsınız. Kervanınız 1 günde gider hammaddeleri alır ve 1 gündede geri döner ( 1 + 1 = 2 saat ). Kervanınızdaki yük miktarı eşek sayısı ile doğru orantılıdır. Yani ne kadar eşek koyarsanız o kadar yük taşırsınız (Eşekleri marketiniz üretir ).

Oyun içerisinde eğlence mekanlarıda var elbet :twisted:
Şehir meydanı : Saygı çerçeveleri içinde diğer oyuncularla sohbet edebileceğiniz chat ortamıdır.
Palantis hanı : Böcek dövüşleri mekanıdır. 10 adet böcek içinde birine para yatırıp karşılığında da para alabilirken diğer kullanıcılarla sohbet edebileceğiniz bir ortam.
Pazar alanı : Mal alıp verebileceğiniz , pazarlık yapabileceğiniz ticaret ortamı.
Taverna (RP) : Burada diğer oyuncularla Role player yaptığınız yer.
Guild : Aynı Silkroad'daki dava. Bir çatı altında toplanarak ülkenizi korursunuz. Daha detayına inersek ya siz başkasının guildine gireceksiniz yada kendi guildinizi kurabilirsiniz. Kendi guildinizi kurarsanız player toplamanız gerekecektir elbette. Guilde girerseniz veya kurarsanız kazançlarınız : Savaşa tek başınıza girmezsiniz veya biriniz size savaş açtığında ona karşı gücünüz yetmiyorsa yardım isteyebilirsiniz.

Bütün bunların dışında anlatılabilecek , sayılara , rakamlarla desteklenebilecek birkaç yer daha var elbet fakat o kadar derine inmeden acele olarak kavrayabildiğim kadarıyla ve dilimin döndüğünce anlattım. Eğer sorularınız , yapamadığınız veya anlatımımda anlamadığınız bir yer olursa topic altından bildirebilirsiniz. :muck:

Saygılarımla ;

eHia

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Prada demiş ki:
Ev arkadasım oynardı bunu yıllar önce. Nefret etmiştim adam dünyadan kopuyodu :P

palantis açıldığı zaman pembece.com sitemde ki ahaliyle açıldığı gün girmiştik oyuna 3 gün oynadık oyunda ki hatalar buglar açıklardan sıkıldık ve bıraktık, bu arada gold bug vardı hemen onu keşfetmiştik goldun dibini bulmuştur aahahahaa :mrgreen: :twisted:

Brooklyn

Buralıyım
extraloob demiş ki:
Prada demiş ki:
Ev arkadasım oynardı bunu yıllar önce. Nefret etmiştim adam dünyadan kopuyodu :P

palantis açıldığı zaman pembece.com sitemde ki ahaliyle açıldığı gün girmiştik oyuna 3 gün oynadık oyunda ki hatalar buglar açıklardan sıkıldık ve bıraktık, bu arada gold bug vardı hemen onu keşfetmiştik goldun dibini bulmuştur aahahahaa :mrgreen: :twisted:
:twisted: :mrgreen: :twisted:

Yukarı Alt