Savcı tarafından yasak konulan Ahmet Özal, "bildiklerimi, anlatam" dedi.

Özal suikastı soruşturmasında ifade veren oğul Özal “Savcımıza gerek suikast gerekse vefatıyla ilgili bildiklerimi, bazı isimleri ve hiç konuşulmamış bilinmeyen olayları anlattım” diyerek babasının ölümüyle ilgili çok çarpıcı açıklamalara imza attı.
Merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, babasının uğradığı siukastla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul'da ifade verdi. Kendi açıklamalarının ardından Özal suikasti soruşturmasını yeniden açan Özel Yetkili Savcı Hakan Karaali'ye 3 saat ifade veren Özal çıkışta açıklama yaptı.

KONUŞAMAM, ÇÜNKÜ!...

Adliye çıkışında "Konuşamam" dedi Özal.. “Sayın savcımıza gerek suikastıyla ilgili gerekse vefatıyla ilgili bildiklerimi, duyduklarımı bazı isimleri, olayları, hadiseleri yıllardan beri bazı konuşulmamış bilinmeyen olayları anlattım. Bu isim ve olaylarla ilgili konuşmam yasak” diyerek de anlattıklarının ne kadar özel ve önemli olduğunun altını çizdi.

ÇOK ŞEHİTLER VERDİK

1993 yılının iyi incelemesini isteyen Özal babasının öldürüldüğü tarihin ne kadar kritik bir tarih olduğunu şu sözlerle anlattı:
“Uğur Mumcu ile başlayan rahmetli Eşref Bitlis ve rahmetli Özal ile devam eden, Adnan Kahveci'nin vefatıyla süren, Madımak olayları, 33 erin şehit olması... Bir dönemin, bir PKK meselesinin çözümü, bir Kürt meselesinin çözümüyle ilgili, sıcak ortamın başladığı bir dönemin kapanmasıdır” O günden bu güne 17 sene geçti. Çok şehitler verdik olayları çözemedik. 1993 yılı önemli bir dönemdir. Belki bugün konuşulan Ergenekon davalarından 100 kat daha önemlidir”

HERŞEY MÜMKÜN

İnternethaber'in haberine göre, 2. Ergenekon davası tutuklu sanığı Mustafa Balbay dünkü duruşmada söz alarak ‘'Turgut Özal'ın oğlu ‘babamı Ergenekon öldürdü' dedi. Geçitli'deki mayın saldırısına ‘Ergenekon'un işi' denildi. Küresel ısınmayı ne zaman Ergenekon'a yıkacaklar merak ediyorum' dedi. Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün ‘'Mümkündür' diye destek verdi.

Yukarı Alt