Oyunu Aksu'ya verdi, mazbatayı Demirören'e
Beşiktaş Kulübü'nde yeni yönetim mazbatasını aldı, ancak törene Divan Başkanı Yalçın Karadeniz'in sözleri damgasını vurdu. “Oyumu Aksu'ya verdim” diyen Karadeniz'in açıklaması soğuk rüzgarlar estirdi.

Başkan Yıldırım Demirören ve yönetimi, dün mazbata töreni için kulüp binasındaydı. Herkesin keyfi yerinde, morali yüksekti... Ancak açılış konuşmasını yapan Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz’in açıklamaları, kulüpte tam anlamıyla soğuk rüzgarlar estirdi. Karadeniz, “Sayın Başkan seçimi kazandığında, ‘Bana oy verenin de, vermeyenin de Başkanı’yım. Benim de Başkanım sayılır. Çünkü kendisine oy vermedim” dedi. Ortalık buz kesti, Başkan Demirören ise bozuntuya vermedi ve törende şu konuşmayı yaptı: Bu seçim başarısı, benim ve yönetici arkadaşlarımın çalışmalarıyla farklı kazanıldı. Tarihe geçtik ve 20 sandıkta da üstünlük kurduk.”

‘Bu açıklama neden?’

Ancak Demirören’in sözleri bunlarla son bulmadı. Tören bitiminde Yalçın Karadeniz’le merdivenlerde karşılaşan Başkan, “Seçimi bir oyla mı kazandım ki böyle saçma bir açıklama gereği duydunuz! 20 sandıktan da önde çıktım. Size hiç yakıştıramadım” dedi. Karadeniz ise, “Espri yaptım” diyerek durumu geçiştirmeye çalıştı.​

Yukarı Alt