1. Reklam

1. joysro
      ledas
      ix2
      leon
      kingsofsro
      aelyria

Oyunu adam gibi oynamayı bilmiyoruz

1. KatilBamya

KatilBamya Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    'u Önemli olan dostluktur denilen yerde...
    Bu konuyu açmamdaki amaç betasından bu yana oyunu oynayan birisi olarak neden sorunun hep bizden kaynaklandığını kendi tecrübelerime dayanarak açıklamak istememdir.
    1.Abartısız söylüyorum oyundaki oyuncuların %80 i dolandırıcıdır belki hepsi aktif değildir ama pasif olanlarda sadece eline fırsat geçmesini bekliyordur.
    2.Kesinlikle aramızda dayanışma gibi bir şey yok hepimiz bir birimize 3-5 kuruş daha fazla kazık atma peşindeyiz.
    3.Arkadaşlık falan yok iş menfaat tamamen öyle zaman geliyorki 4-5 ay oyunda herşeyini paylaştıgın adam gün geliyor tüm çarlarını soyup kayıplara karışıyor.
    4.Pvp alanında ana bacı küfürler kavgalar havada uçuşuyor hep
    5.Kıskançlık ve çekememezlik hat safhada her zaman
    6.Çoğu kişi bunun sadece bir oyun olduğunu unutup işi kine kana döküyor
    7.Globallerin yarısı item satışıysa diğer yarısı ise bir birimize küfür etmektir.
    8.Gidersiniz oyunda samimi olduğunuz arkadaşınızın çarı soyulur 4-5 b yardım edersiniz toplansın diye gün gelir 10 m ye ihtiyacınız olur kimse dönüp bakmaz bile
    9.Bir kale ele geçirirsiniz master binbir cinlik düşünürki bunlara kale gelirinden para vermiyim diye
    10.Bir çar alırsın birisi çıkar der çarın çalıntı elini nereye atsan bir hırsız çıkar
    11.Globallerde görürsünüz çarımı çaldı diye feryat edenlerin bir çoğuda başkasından çalmıştır.
    12.Dünya iyiliğik yaptığın adam öyle bir konuşurki senle sanki 40 yıllık düşmanısın
    13.Oyunda çarınan çalın itemin vs emek olduğunu kimse düşünmez sadece kesik attım diye sevinir.

Bu bir öz eleştiridir srodaki diğerleri bizi ilgilendirmez ama buradaki yazılanların hepsi yaşanan ve görülen şeylerdir.
    Sizinde bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir soru:

2. Anonymous

Anonymous Guest

tamamen olumsuz şeyler yazmışsın tamamıda yaşanan olay oldugu için doğrudur
    ama kendi düşüncem olarak senin düşünceni analiz etmek gerekirse
    bir siyasetci gibi karşı tarafın tüm olumsuz yönlerini almışsın olumlu yönler ortada yok
    Cevaplar:
    1: %80 lik bır kısım sınırlandırman yanlış belki bu %90 bile olabilir ama oran vermen yanlış hiçbir insan bir değildir hayatta böyle değilmi dolandırıcılarla dolu
    2: aralarında gayet güzel dayanışma olan insanlar gördüm ve arkadaşlarım oldu oyundan tanıştıgım ve svil hayatta bir cok arkadaşımdan daha iyi bir insan olan
    3: o senin arkadaşını secmen ile kaynaklı birşey arkadaşlık tamamen muhabbet değil zor durumunda yardım etmek kötü gününde yardımcı olmak sende kötü günde yardımcı olmuşsun sen arkadaş olmussun ama o olmamış sorun burda
    4:türk milleti olarak küfürbaz bir milletiz 3 yaşındaki çocuktan tut 83 yaşındaki dedeye kadar herkes küfür biliyor ve ediyor bayan erkek dahil bu hayattada böyle değilmi
    5:yine hayat sroda hayatımızın bir parçası olduguna göre kıskançlık ve çekememezlik ordada olacak
    6:herkes bunun bir oyun oldugunu biliyor ama egolarını yenemiyor sonucta ortaya bir emek koymus her durumda her küfrü edebiliyor engelleyemezsin :D
    7:küfür bizden kaynaklı bişey oldugu için ettiğimiz küfrü herkesin duymasını istiyor ve gelen pm lerde ( abi onasıl küfür, abi bastır, ye onu ,ona oyun oynatmayalım ) gibi sözlerde gaza getiriyor :twisted:
    8:iyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir
    9:o masteri başınıza siz sectiniz veya o guilde siz girdiniz malesef
    10: bu oyunu oynuyorsan herşey saglam oldun diorsan charını kendin kasacaksın kasamıyorsan böyle durumlara alışık olacaksın
    11:doğrudur çalmış olabilir ama bu charın asıl sahibinin güvenlik tedbiri almamasından kaynaklanır çalanında karekterine bağlı
    12: para bizi bozar babacan napolyon ne demiş para para para
    13: beleş sirke baldan tatlıdır kardeşim :D

3. KatilBamya

KatilBamya Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    'u Önemli olan dostluktur denilen yerde...
    şimdi olumsuzları aldım tabi olumlulardan daha ağır bastığı için gaiada sizin guilde bile bölünmeler falan vsler olmadımı şimdi benim mübarek ağzımı açtırma :P

4. Anonymous

Anonymous Guest

tabiki oldu bende diyorumki bu hayatın gerçekleri sroda hayatımızın bir parçası olduguna göre bunlar gayet normal bana sen kafaya takarsın benim umrumda bie olmaz guild bölünmüş char çalınmış birisi globalden küfür etmiş pvpde küfür etmiş beni dolandırmış arkadaş gibi görünüp düşmanmış hiç umrumda olmaz giden gider kalan sağlar bizimdir :D

5. panicy

panicy Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ne yazık ki Türk Türke yabancıdan daha fazla sövüyor:(

6. yc929

yc929 Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    bunun farkında olan her birey kendi adına bir şeyler yapabilir mesela senin bu konuyu açman gibi.
    ama bunların nedeni cahiliyet ve kimliğinin farkında olmamaktır.bu da çok derin mesele temelden halledilmesi gerekir biz ancak küçük çapta katkıda bulunuruz oyunu daha zevkli kılmak için. belki bir kişiye örnek olurum diye düşünürsek kendi adımıza sorumlululuğumuzu yerine getirmiş oluruz. ee bilenin bilmeyene öğretmesi emredilmiyor mu zaten? :wink1:

7. mrtcnt

mrtcnt Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :thumbsup: :thumbsup: