The47

Bilgiliyim
Oyun oynamayı çocuk işi olarak görenler... İşte bu düşüncenizi yerle bir edecek haber!

Oyun piyasası ve oyun teknolojisi genişledikçe, her kesime hitap eden oyunların çıkması da kaçınılmaz bir durum. Bunu göz önünde bulundurarak oyuncuların yaşlarının ortalamasını merak etmiş olan Eğlence Yazılımı Derneği (The Entertainment Software Association), oyun oynayan kişilerin yaş ortalamasının 37 olduğunu yıllık raporunda belirtti.

Oyuncuların %18'inin 18 yaş altı olduğunu, %53'ünün 18 ile 49 yaşları arasında olduğunu, %29'unun ise 50'nin üzerinde olduğunu belirten ESA, ABD'deki oyuncuların %42'sinin bayan, %58'inin ise erkek olduğu istatistiğini de ekleyerek, oyun oynamanın sadece çocuklar için olmadığını tekrar gözler önüne serdi.

Takımı
Galatasaray
Oyun oynamanın yaşı olduğunu düşünmüyorum.Şahsen 23 yaşındayım ve boş vakit buldukça oyunlar ile ilgileniyorum vakit harcamak için güzel bir araç benim için oyunlar.

Social oyunlar ile birlikte ( Facebook oyunları tarzı ) oyun oynama yaşı bir hayli arttı. Babalarımız, annelerimiz dahi oyun oynamaya çiftlik yapmaya başladılar. E tabi hal böyle olunca oyuna olan ön yargıları yıkıldı. Benim görüşüm social oyunların etkisi çok büyük oyun yaşının artmasında.

Tabi ki de oyun yaş işi değildir. Hatta yaşlanınca da oynamak istiyorum boş boş oturmaktan iyidir :lol: :lol:

Yukarı Alt