1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Oyuncuların %75'i Oyunlara Para Yatırıyor

1. Aesify

Aesify Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Yoksa siz o kararlı, kendine güvenen ve kesinlikle oyuna para yatırmayan, oyun içi servislerden alışveriş yapmayanlardan mısınız? Eğer öyleyseniz, bilin ki azınlıksınız! VGMarket’ta yayınlanan araştırmaya göre, geçtiğimiz sene her 4 online oyuncudan 3′ü bahsettiğimiz şekilde para harcadı. Tabii bu, Gamasutra’nın Avrupa ve Kuzey Amerika’daki 5000 oyuncunun üzerinde yaptığı araştırmanın sonuçlarını bilen araştırmacı oyuncular için pek te şaşırtıcı bir sonuç olmasa gerek. Gamasutra, 2010′un ilk iki aylık periyodunda bu araştırmayı yapmıştı ve Live Gamer’ın 7 senelik geçmiş verilerini de bu çalışmaya katmıştı. Live Gamer, DFC Intelligence isimli araştırma şirketinin partneri ve üyeleri arasında Sony Online Entertaiment ve Funcom‘da bulunmakta. Gamasutra’ya göre son 5 yılda sanal satışlar 3 milyar doları yakalayacak.
    VGMarket’in araştırması ise, MMORPG oyuncuları arasında yoğunlaşmış ve PlaySpan Marketplace, Facebook ve Ultimate Oyun Kartlarını alan oyuncular arasında şekillenmiş. Her 100 kişiden 64′ü en az ayda bir kez Nakit Dükkanlarından alışveriş yaparken, %9′luk kısım her gün bu alışverişi yapıyor!
    Bir diğer ilginç istatistik ise, bir PC sahibi oyuncunun, sanal eşyalara yılda harcadığı ortalama tutar 37$. En çok kullanılan ve popüler olan metot ise %43′lük oranı ile PayPal. En çok ne mi satın alınmış? Tabii ki oyun içi para birimi, altın, puan, kredi artık ne derseniz. Araştırmaların tamamını VentureBeat’in sitesinden takip edebilirsiniz.

2. EliteTurk

EliteTurk Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Turist Rehberi
    Ben o kararlı, kendine güvenen ve kesinlikle oyuna para yatırmayan oyunculardan değilim. :P

3. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    cayır cayır harcıyorum paraları free2play adı altında makara:

4. Mirage

Mirage   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları: