SonSAHNE

Bilgiliyim
İlk olarak

Rip'in bilgisayar anlamı sıkıştırmaktır. Rip , Büyük boyuttaki oyunları çok küçük boyutlara indirmek için yapılan günlerce süren işlemdir. Başarılı bir Riplemenin ardından 2 GB'lık bir dosya 600 MB'a kadar inebilmektedir. Riplemek çok uzun süren bir işlemdir. Ripli dosyanın kurulumu ise normalinden biraz daha uzun sürer.

Rİplemin amacı ; İnternet Bağlantısının hızlı olmadığı ülkelerde(Türkiye) oyunların çabuk ve sorunsuz inebilmesini amaçlar. Ayrıca birçok upload sitesinde bir dosya sınırı vardır. Bu dosya sınırını aşıp partlarla boğuşmamakda Riplemenin amaçlarındandır.

Riplemek ; Sadece bir sıkıştırma işlemi değildir, Ripleme esnasında gereksiz dosyalar silinir. Yani oyunda ağırlık yapan videolar kaldırılır,desen kalitesi biraz düşürülür,ses formatı değiştirilir.

Riplemenin algoritması klasiktir. Mesela Ses Rip>Setup Rip>Rarlama yaptıysak yüklerken de bunun tam tersi yöntemi uygularız yani : Rar'ı açar Setuptan kurulum yapar ve Ses Eklemesini yükleriz.

Piyasada birçok Ripli oyun ve Rip Sistemleri vardır(Uharc,Myth vb.)

Part'in anlamı parça demektir. Yani partlamak parçalamaktır. Büyük bir dosyayı bir upload sitesi kabul etmeyecektir. Mesela RapidShare'ye 600 MB dosya yükleyeceğiz. RS bunu reddedecek bir dosya en fazla 100 MB olabilir diyecektir. Bu durumda 600 MB'ı 6 Parçaya ayırırız. Bunu genelde Rar Formatında yaparız. Bu durumda ; dosyaismi.part1 dosyaismi.part2 dosyaismi.part3 şeklinde 6 parça(part) oluşur. Bu partları RapidShare'ye yükleriz. Açmak isteyen kişi bu partları bir araya getirir ve açar. Partlardan biri eksik veya bozuk olursa WinRAR hata verecek ve yüklediğimiz oyun boşa gidecektir. Bu durumda partı bir defa daha yüklemeyi deneyin, çünki bozuk partlar genelde internette bir sorun olursa veya bilgisayarı aşırı yorarsanız meydana gelirler.

Kendi Çalışmamdır...

Editledim dandik oldu ama yinede eskisinden güzel :lol:

Oyun riplemek teknik olarak bir oyunun (fiziksel manada) içeriğini değiştirmektir. Biz burada bunu yapacağız.
Oyunun boyutunu küçültmek için UHARC ile sıkıştırma yapmayacağız!

örnek kurulum paketi hazırlayacağım oyun Black&White. Önce bu oyunu cd den bilgisayara kuruyorum. Daha sonra http://www.megagames.com sitesinden ya da http://www.gameburnworld.com sitesinden bu oyun için nocd crack buluyorum. Bulduğum crackları uygulayıp oyunu PC den çalışır hale getiriyorum.
Daha sonra netteki herhangi bir siteden bu oyun için bir türkçe yama buluyorum. Bu yamayı da oyuna uyguluyorum ve sonuçta elimde cracklenmiş, türkçe bir black&white oyunu oluyor.

Şimdi bize gereken program bir kurulum programı. Ben burada "install creator" programını kullanıyorum. Kullandığım sürüm türkçeleştirlmiş versiyon olduğundan işleri daha da kolaylaştırıyor.

Bu oyunda gerekmiyor ama isterseniz oyunun masaüstü simgesi için değişik bir ikon kullanmak isterseniz önceden internetten uygun bir ikon dosyası (.ico ile biten ve genellikle 16*16 ya da 32*32 ebatlarında olan bir resim dosyası türü) bulun. Ve bunu oyunun kurulum klasör içine atın.

Ayrıca kurulum sırasında ekrana gelecek arayüz için uygun bir arayüz kullanmak isterseniz internetten oyununuz ile ilgili bir screenshot ve ya wallpaper de önceden hazırlayın. Kulanacağınız bu resimi de bmp olarak kurulum klasörü içine atın. Oyun wallpaperleri için http://www.gamewallpapers.com/ sitesine bakılabilir.
Kurulum paketi yapmadan önce son bir kez daha oyunun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Hatta mümkünse bu kontrolü birden fazla bilgisayarda (ya da kendi bilgisayarınızdaki diğer bölümlerde) deneyin. Mesela oyunu C: ye cd den kurup crack ve yama yaptıysanız daha sonra bu haliyle d: ye kopyalayıp kopyaladığınız bu klasörden çalıştırmayı deneyin. Sorun yoksa oyunu paketleyelim

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

Oyunu nete yüklemek istersek önce winrar ile daha küçük parçalara ayırmalıyız. Daha sonra da http://www.megaupload.com ya da http://www.rapidshare.de/ gibi sitelere yükleyebiliriz.
Programı Burdan Çekin:
http://www.gezginler.net/modules/mydown ... r&lid=2387

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
mükemmel bir topic olmuş lakin 2 tane isteğim var.

görsellere 2 tane logomuz var birisi exl diğeri boynuzlu olan ve bir de görsellere boydan boya extraloob.com yaz ok Wink

SonSAHNE

Bilgiliyim
ya yazıcaktım ama saydam yazmayı bilmiyodum o yüzden yapamadım.

jigsaw a sorayım olmazsa düzenlerim topic i...

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
yazıyı yaz layer panelde 100 yazan yer var yanında opacity yazıyor onu %50ye çek saydam olur hadi hemen yap da çalmasınlar :lolmuch:

Cok super bir konu bunu sadece rip game olarka degil tum yazmis oldugunuz programlar icinde kullanabilirsiniz :)
ellerine kollarina saglik kardesim

Arkadaşım çooook thx.Sprrrr pylşm.

Yeniyim ben bu sitede.Ben şimdiye kadar ki hiç bir sitenin forumunda böyle sıcak ilişkiler ve arkadaşlıklar görmedim.Ayrıca aktiflik ve yardımlaşma da oldukça fazla.Şimdi bu yazının yeri burası değildi ama başka yazacak yer göremedim.Bu paylaşımı görünce de coştum yazdım.Saygılar. mucX mucX mucX

SonSAHNE

Bilgiliyim
Bordo_Bere demiş ki:
Arkadaşım çooook thx.Sprrrr pylşm.

Yeniyim ben bu sitede.Ben şimdiye kadar ki hiç bir sitenin forumunda böyle sıcak ilişkiler ve arkadaşlıklar görmedim.Ayrıca aktiflik ve yardımlaşma da oldukça fazla.Şimdi bu yazının yeri burası değildi ama başka yazacak yer göremedim.Bu paylaşımı görünce de coştum yazdım.Saygılar. mucX mucX mucX

aramıza hoş geldin. Devamlı olman dileğiyle...

Yukarı Alt