DUYURU - 1

BASIN DUYURUSU
(20 Ocak 2011)

2011-YGS’ye Başvuran Aday Sayıları

2011 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri 19 Ocak 2011 tarihinde tamamlanmıştır.

2011-ÖSYS’ye 1.711.254 aday başvurmuştur. 2011-YGS’ye girmek istediğini bildiren aday sayısı 1.648.229, sadece Sınavsız Geçiş hakkı için 2011-YGS’ye başvuran aday sayısı ise 63.025’tir.

2011-YGS 27 Mart 2011 tarihinde yapılacaktır. Sınavların güvenliğine ilişkin alınan tüm güvenlik önlemleri bu sınavda da uygulanacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecek, adaylar sınav yeri bilgilerini sınav binalarına atamaları tamamlandıktan sonra ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

DUYURU - 2

BASIN DUYURUSU
(20 Ocak 2011)

2011-YGS’ye Girecek Öğrencileri Bilgilendirme Toplantısı

Sayın Milli Eğitim Bakanımızın bilgisi dahilinde, Millî Eğitim Bakanlığı ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı’nın iş birliği ile 7 Şubat 2011 tarihinde Başkanlığımız bünyesinde YGS’ye başvuran lise son sınıf öğrencileri ile bir bilgilendirme toplantısı planlanmıştır.

ÖSYM’nin Ekim 2010 tarihinden sonra uygulamakta olduğu sınav güvenlik tedbirlerine paralel olarak 27 Mart 2011 günü yapılacak olan YGS’de uygulanacak olan sınav güvenliği ve değişen sınav kuralları hakkında öğrencilerimize bilgi verileceği söz konusu organizasyona her ilden iki öğrenci davet edilecek, öğrencilerin yol ve konaklama ücretleri Merkezimizce karşılanacaktır. Bu toplantıya katılmak üzere farklı okul türünde bir kız bir erkek olmak üzere YGS’ye katılacak 2 (iki) son sınıf öğrencisi, İl Milli Eğitim Müdürlüklerince belirlenerek, öğrenci bilgileri Merkezimize bildirilecektir.

7 Şubat 2011 tarihinde saat 12.00’de başlaması öngörülen toplantıda, öncelikle basın mensuplarına bilgi verilecek, daha sonra öğrencilerle yapılacak toplantı başlayacaktır. Öğrencilerle yapılacak toplantı sonrasında basın mensuplarına tekrar bilgilendirme yapılacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

Girecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar dileriz,

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt