1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

ÖSO: 'Kobani'de savaşmak bizim için onurdur'

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. Saian S.S

Saian S.S   gamer olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İşçi
    ÖSO: 'Kobani'de savaşmak bizim için onurdur'

YPG güçleriyle beraber Kobani'de IŞİD'e karşı savaşan Özgür Suriye Ordusu'nun Liva El Siwar El Raka tugayı, 134 günlük savaşta 13 kayıp verdi. Liva El Siwar El Raka tugayının yeni hedefi ise IŞİD'in elinde bulunan Rakka'ya saldırmak. Tugay komutanı Ebu Musenna, 'Kürt kardeşlerimizle beraber Kobani'de savaşmak bizim için onurdur' dedi.

134 gün süren IŞİD saldırısında Kobani’de YPG, YPJ ve Peşmergelerle beraber Burkan El Fırat çatısı altında savaşan Liva El Siwar El Rakka toplam 130 kişiden oluşuyor. Yaklaşık iki yıldır Kobani’de olan ve önceleri IŞİD’in elindeki Arap köylerine yönelik operasyonlar düzenleyen bu tugay, IŞİD’in Kobani’ye saldırmasından sonra savunmaya katıldı. Şehir merkezinde yaşanan çatışmalarda toplam 13 Liva El Siwar El Rakka üyesi hayatını kaybetti. Radikal’e konuşan Liva El Siwar El Rakka tugayının hedefinde ise Rakka var.

'ESED VE IŞİD'E KARŞI SAVAŞIMIZ SÜRECEK'
    Kobani çevresindeki köyler IŞİD’ten temizlendikten sonra Rakka’ya saldıracaklarını söyleyen Liva El Siwar El Rakka tugayı komutanı Ebu Mussena, Kobani direnişi hakkında şöyle konuştu: "En başından beri Kobani’de Kürt kardeşlerimizle beraber IŞİD’in zulmüne karşı savaşıyoruz. Kobani özgürleştiği için mutluyuz. Kobani’de Araplar ve Kürtler IŞİD’e karşı beraber savaşarak birlikte olduklarını bütün dünyaya gösterdiler. Bu savaşta 13 Liva El Siwar El Rakka üyesi şehit düştü. Esed ve IŞİD’e karşı savaşımız devam edecek.’’

RAKKA İÇİN YARDIM ÇAĞRISI
    Güçlerini Kobani’de toplamaya başladıklarını söyleyen Musenne sözlerine şu şekilde devam etti: "Üyelerimizin yüzde 80’i Rakka kökenli. Sayımız giderek artıyor. Kobani’de bir tugayımız bulunuyor. Bütün gücümüzü Kobani’de topluyoruz. Rakka’ya saldırma vakti geldiğinde bütün gücümüzle IŞİD’le savaşacağız. Ancak uluslararası desteğe ihtiyacımız var."

Dipnot:Alevilerin kalplerini çıkarıp yiyenlerle iş birliği yapan kürt hareketi! :roll:

2. CezaAlp

CezaAlp Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    53
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

Dün
    -Kahrolsun amerika
    Bugün
    -Biji serok obama

Kürtler şaşırdı nerden medet umacaklarını :roll:

3. Always

Always   psuser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Photographer
    Bu mesaj CezaAlp rumuzlu uyeden alinti yapildi
    Bu kanıya nerden vardın merak [horny21

4. CezaAlp

Beğenilen Mesajlar:
    53
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

Bu mesaj Always rumuzlu uyeden alinti yapildi
    Bak bunlar cepheyle bir olup polise saldırırlardı , geçenki olaylarda polisle bir olup cepheye saldırdılar.Kısacası bunlara güvenilmez :rolleyes1:

5. Saian S.S

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İşçi
    Sen kime saldırıyorsun?

6. CezaAlp

Beğenilen Mesajlar:
    53
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

Bu mesaj Saian S.S rumuzlu uyeden alinti yapildi
    cephenin en azından ne olduğunu biliyoruz ama bunlar dönek , mhplilerle bir olurlarsa şaşırmam. Birde ydgh akılları sıra uyuşturucu satıcılarını kovalıyolarya ona çok gülüyorum , bildiğim kadarıyla pkknın asıl para kaynağı uyuşturucu?

7. Avasin

Avasin Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi

Söyledikleriniz ile ilgili tutarlı olun biraz. Dün cephe ile birlikte polise karşı, bugün polis ile birlikte cepheye karşı. Zaten o polis ile birlikte dediğin adamların hepsi polis tarafından fişlenmiş militan. Polis ile nasıl iş birliği içerisinde olacaklarını çok merak ediyorum?

Polis ile birlikte olarak güç kazanmak istiyorlar diyenleriniz bile var. Niteliksiz muhaliflik tam da burada başlıyor. Birilerinin polis devleti oluşturma gücü de tam da buradan geliyor. ydg-h cephe ile militarist eylemlerde yan yana olmuştur her zaman. Tek anlaşamadıkları nokta politika konusudur. Cephe boykot eder. Ydg-h boykotçu değildir. Oy verdiği partiler vardır. Aralarındaki husumet ise açılan siyasal parti standına cephe'den bir grubun saldırmasıdır. Cephenin karşısında bu durumdan dolayı elbette karşı duracak. Ellerinde çiçekler ile iyi ki standı mı dağıttınız diyecek?

Kahrolsun aleviler demiş, kürt grupları. Tutarsızlık en çok da burada boy gösteriyor. En çok da dersim, bingöl, erzincan, malatya, maraş bölgelerinden alevileri içinde barındıran, tüm bunların üstüne alevi katliamlarında kortej oluşturanların kahrolsun aleviler demişler diye yalnızlaştırmak, diğer sol gruplardan arındırmak ve ötekileştirmek için uydurulan palavradan başka birşey değildir. Kendi ümmetçilik, islamcılık ile ayrışım sloganlarını başkası hakkında dayatmak ne kadar doğru bir ifadedir acaba?

Muhaliflik sadece bir zümre için değer savunarak kendi zümresi dışında kişi veya kurumları aşağılamak, onlara yerli yersiz ithamlarda bulunmak değildir. Cephenin en azından ne olduğunu biliyoruz lafını boşuna söylemişsin. Ne cephe ne de diğer gruplar ile ilgili hiç bir şey bildiğin yok. Tipik kulaktan dolma politika yaptığın aşikar.

Şiarınız değişmedi hiç. Okumayan, araştırmayan, bilmeyen bir Türkiye için el ele.

Aynısını birileri bir zaman "SDP", "ESP" ve "Melekler" hakkında da söylüyordu bir zamanlar. Yazık, gerçekten çok yazık.

8. CezaAlp

Beğenilen Mesajlar:
    53
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

@Avasin Tamam anlat ozaman neyi bilmiyomuşum.Öncelikle şunu anla polisle işbirliği yaptığını ben söylemiyorum , ya halkinsesinde ya da yürüyüşde gördüm.Asıl ben sana tavsiye ederim , biraz oku.Körü körüne bağlanma ,biraz araştır. Gerçi neyini araştıracaksın. Adamlar 16 türk devleti yıkıldı , 17.sinide biz yıkacaz diyorlar , kusura bakmayında tükürüğümüzde boğarız siz ve sizin gibileri.
    Solun oy alamamasının en büyük nedeni sizlersiniz.Vatandaş sanıyoki alayı ortalığı yakıp yıkan , ülkeyi bölmeye çalışan anarşistler.
    Hem bana gelipte ydghı savunma , açıkça gerizekalı,mal topluluğu. Alevilere laf attı diyosun , birde gelmiş savunuyosun.Az daha çorum ,maraşı yeniden yaşatacaklardı.Cephede güya sol içinde şiddete hayır deyip ,sokağa çıkmadı , sokağa çıkamamasının asıl nedenini hepimiz biliyoruz, KORKU.
    Neyse sonuçta ikisininde terör örgütü olduğunu ,ikisininde çocuk katili olduğunu , ikimizde biliyoruz demi avasin?

9. Saian S.S

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İşçi

Çok boş konuşma sen Nurtepede olaylar başlarken var mıydın?Hayır yoktu
    Ben 3 gün üst üste nurtepedeydim. 16 türk devleti yıkıldı 17.sinide biz yıkacağız ne var bunda zoruna giden ne ?
    ayrıca cephenin örgütlenmesini biliyor musun? İnsanların nasıl yardım ettiğini biliyor musun?Hayır bilmiyorsun fasa fiso konuşuyorsun ama bence sus komik oluyorsun.. Sol içi şiddete karşıyız tabi o gün nurtepede bir ton silah vardı bir tane sorumlu kullandırtmadı asla saldırmıycaksınız kendinizi koruyun sadece diye

10. CezaAlp

Beğenilen Mesajlar:
    53
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

Ya arkadaş ne safsınız , karşınızda koskoca devlet var, gelmiş laf yapıyosunuz.Sen gerçekten inanmıyomusun devletin istese sizi yok edebileceğine? Sizin alayınız sokağa çıkıyo ama sokağa çıkmayan çok büyük bir topluluk var, emin ol çıksa ,sizin o emeklerle kurduğunuz devrimci mahallelerinizde taş üstünde taş kalmaz.
    Solcu dediğin vatansever olur . TGBde sol kuruluş ,sizde? Ama birisi vatansever diğeri vatan haini.TGBye faşist dersiniz ama asıl faşist sizsiniz.

11. Saian S.S

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İşçi

ya boş konuşuyorsun TGB'nin ne oldugu belli değil liderleri Bukelamun Doğu bugün komünist olsa hepsi komünist olur bugün faşist olsa hepsi faşist olur gelmiş dhkcyi tgb ile karşılaştırıyor ahahahah. Ayrıca gelsin taş üstünde taş bırakmasın bakalım görelim merak etme devrimci mahalleler her zaman bedel ödemeye hazır ölmeyede öldürmeyede.. daha sana cevap vermeyeceğim çünkü TGB ile DHKC'yi karıştıran bi beyin yapın var çok sıkıntı.

12. CezaAlp

Beğenilen Mesajlar:
    53
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

Ne bedel ödediniz , güldürme beni.
    Olum beynini yıkamışlar senin, çıkar şu at gözlüklerini , etrafa bak , yoksa birgün televizyonlarda canlı bomba olarak senide görürüz yada çocuk öldürürken.
    Ya birde anlamadığım birşey var , ne zaman akp eleştirilecek birşey yapsa, hemen biryere saldırı yapıyosunuz ,acaba sizdemi akpnin köpeğisiniz?

13. Saian S.S

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İşçi

Akp'nin köpeği sensin üslubunu düzelt.

14. Judas

Judas Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    beyin uzaklaşırkene :olucem:

15. Avasin

Avasin Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    TGB ve işçi partisini diğer sol örgütler ile kıyaslayabilecek bir zihniyet benim muhatabım olamaz genç adam. 68'den beri değişmeyen zihniyetiniz bir 68 yıl daha değişmez.

16. Saian S.S

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İşçi
  17. CezaAlp

Beğenilen Mesajlar:
    53
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

Bu mesaj Avasin rumuzlu uyeden alinti yapildi
    Bunun adı kemalizmdir. 68yıl değil , kıyamete kadar bu zihniyet değişmeyecek.
    @Saian S.S hayırdır ,edit çekmişsin küfüremi başvurdun şimdi

18. Saian S.S

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İşçi

Hayır,küfür etmedim.Uzatmamak için editledim.

19. Always

Always   psuser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Photographer
    PKK'nin para kaynağı yoktur,silah kaynakları hala ve hala gizli tutuluyor. büyük ihtimal ırak-abd
    Uyuşturucu gibi saçmalıklara çok gülüyorum. hadi diyinki doğu bölgesinde dikilme çok anlarımda bu saçmadır cidden yani whiteangel

20. seskes

seskes   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    muhabbeti kes ya, yaşınız kaç cocuğum :d
    ps: okumadım böyle boş bi muhabbeti ama avasin geldiyse haklıdır diğerleri ağır ortaokullu

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.