Liu

rank8
Bulunduğum yerde büyük desenli örümcekler var bunlar zehirli midir? Isırırlar mı? Örümcek akrep ve yılanı ortamdan uzaklaştırmak için ne yapabilirim? (Nurdan Gürsoy)

Örümceklerin büyük çoğunluğunda çeşitli desenler bulunuyor. Vücut büyüklüğü ve desenler, ne yazık ki bir türün zehirli olup olmadığı konusunda karar vermek için yeterli değil. Canlılar dünyasında zehirsiz olan bazı türlerin kendilerine zehirli “süsü” vermeleri oldukça yaygın görülen bir savunma uyumu. Söz konusu örümceği yakından gözlemleyebildiyseniz,
Ancak, her şekilde, dikkatli davranmakta yarar var. Zehirli canlıları ev ortamından uzak tutmanın en mantıklı yolu, iç mekanlara giriş yapabilecekleri yerlere tel, sineklik, vb. engeller yerleştirmek, üremeleri için uygun bulabilecekleri sıcak ve nemli ortamları ortadan kaldırmak, ve sorun ciddi boyuttaysa belirli aralıklarla uygun ilaçlamaları yapmak. Çoğu hayvan temizlik maddelerinin kokusundan rahatsızlık duyduğu için bu tip kokulara yaklaşmaz. Ayrıca evde kedi ya da köpek gibi bir evcil hayvanın, hatta şehir dışında ve toprağa yakın yaşıyorsanız fare ve benzeri kemirgenlerin ortamda varlığı, bu canlıları uzak tutmak konusunda beklemediğiniz ölçüde yardımcı olabilir.

vay beeee ben bı hamam bocegınden korkarım acıkca solıyım yanı gercketen cok korkarım bı kere kafama carpmıstı balkondayken
:lol::D :mrgreen: uyuyamadım gercekten cok tıksınırım we bakamamda...

Yukarı Alt