Ortalık karıştı
Fenerbahçe´de sinirler gerildi. Disiplinden taviz vermeyen İspanyol hocanın fırçaladığı Brezilyalı süperstar, "Chelsea seni istiyor, ne yapacaksın" sorusuna imalı bir cevap verdi.

Saat 11:30 Söz Aragones'te
Patron benim. Benim dediklerim geçerli. Ya uyacaksınız, ya uyacaksınız. Uymayan kendisi bilir

Saat: 20:00 Söz Carlos'ta
İstanbul'da başkanım ile görüşeceğim ve Chelsea'ye gidip gitmeyeceğime karar vereceğim

Edu da nasibini aldı!

Avusturya kampının 3. gününde Fenerbahçe’de tatsız bir gelişme yaşandı. Luis Aragones hakkında söylenen, “Disiplinden asla taviz vermez” sözü, dün sabah idmanında resmen doğrulandı. Roberto Carlos ve Edu Dracena, yardımcı antrenör Carlos Cascallana’nın istediklerini yaparken ağır davranınca, saha kenarında kendilerini izleyen Aragones resmen çılgına döndü. Hemen sahaya giren ve iki oyuncuyla konuşmaya başlayan İspanyol teknik adam, isteklerini uygulamalı bir şekilde anlattı. Diğer futbolcular şaşkınlıkla olayı izlerken, Roberto Carlos’un yüzünün bir hayli asıldığı gözlerden kaçmadı.

‘Şampiyonluk için...’

Buna karşın hızını alamayan ‘Dede’ lakaplı hoca, depar çalışmasının ardından bütün futbolcularını sahanın ortasında toplayarak kısa bir konuşma yaptı. Bir hayli sinirli olduğu gözlenen Aragones, “Bu takımın patronu benim ve benim dediklerim, benim programım geçerli. Buna ya uyacaksınız, ya uyacaksınız... Uymayan kendisi bilir. Şampiyon olmak istiyorsanız, dediklerimi yapacaksınız. Benim istediklerim, sizin başarılı olmanız için önemli” ifadelerini kullandı. Tecrübeli çalıştırıcının bu sözleri, antrenman sahasında buz gibi bir hava estirirken, oyuncular üzerinde de adeta soğuk duş etkisi yarattı.

Yüzü hiç gülmedi...

Sabah idmanında hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaşan Roberto Carlos, akşam antrenmanında da durgundu. Her zamanki neşeli halinden eser kalmayan Brezilyalı, çalışma sonrasında basın mensuplarıyla konuşurken şaşırtıcı bir açıklama yaptı. Gazetecilerin, “Chelsea seni istiyor. Ne yapacaksın? Gidecek misin, kalacak mısın?” sorusuna, Carlos’un verdiği yanıt akılları karıştırdı: “İstanbul’a döndüğümüzde Başkan Aziz Yıldırım ile görüşeceğim. Bu görüşmeden sonra gidip gitmeyeceğime karar vereceğim.”

Aragones isteklerini sıralarken, Carlos’un yüz ifadesi dikkat çekiyor...

Yukarı Alt