mrfluu demiş ki:
Melkor demiş ki:
Alkaryon demiş ki:
Bence çok taraflı olarak düşünüyorsunuz. Yüzüğün Shire'dan çıkıp Kıyamet Dağı'nın alevlerine düşmesinde en ufak kişinin bile çok büyük rolleri oldu. Bunu birkaç örnekle açıklayayım.

Glorfindel olmasaydı yüzük taşıyıcısı yaşayamayacaktı.
Gandalf olmasa Balrog'dan geçemeyeceklerdi.
Aragorn olmasa Miğfer Dibi düşecekti.
Meriadoc olmasa Cadı Kral yaşayacaktı.
bla bla bla

Bence herkesin can alıcı noktaları vardır, herkesin belli görevleri vardır.

Tolkien öyle mükemmel bir kurgu hazırlamıştır ki bunu bana diğer kitapların hiçbirisinde gösteremezsiniz. Bu kurgu sadece Yüzüklerin Efendisi'nde değil, diğer Orta Dünya kitaplarında da geçerli. Sadece Silmarillion'da bazı küçük çakışmalar bulunuyor. Onun haricinde bu kadar kusursuz bir kurgu mu, asla.
Tamam işte Peter Jackson olmasa bu senaryo hayata geçemeyecekti komple çözümde anlaşalım tolkiende olmasa hikaye olmıyacaktı makara:
Allah(c.c) olmasaydı hiç biri olmayacaktı mü'min kardeşlerim.Şimdi hepiniz secdeye kapanın.(İman power 10000000000000)
:mrgreen:

Takımı
Besiktas
Hobbite gittimde gandalf istediğinde alayını harcıyor ama bunları hep son durumda yapıyor neden hemen yapmıyor narutomu bu çakrasımı var bu adamın :P

Windy

Aslında tarafı yok Gandalfın, sadece savaş çıksın ölümler olsun istemiyor. Gerçekten gerekmedikçede kimseyi öldürmüyor zaten,yarı tanrı adam

@Alkoryon
Bana Orta Dünya ile ilgili hangi kitapları okumam gerektiğini söyler misin. Yani sırasıyla. Hangisinden başlamalıyım. LOTR'u tam 13 kez izledim. Ancak kitap okuma gibi bir huyum olmadığı için kitaplarını okumamıştım sorun buradan kaynaklanıyor. Ancak artık kitap okumaya başlayacağım.

Melkor demiş ki:
Windy demiş ki:
Aslında tarafı yok Gandalfın, sadece savaş çıksın ölümler olsun istemiyor. Gerçekten gerekmedikçede kimseyi öldürmüyor zaten,yarı tanrı adam
Maia diye yarı tanrın yaptın adamı zeus oğlu gando makara:
Zeus'tan beklenir abi.Altından geçmeyen kalmamışki adamın :D

Xperyon

Bilgiliyim
Zippy demiş ki:
Melkor demiş ki:
Windy demiş ki:
Maia diye yarı tanrın yaptın adamı zeus oğlu gando makara:
Zeus'tan beklenir abi.Altından geçmeyen kalmamışki adamın :D
Çuf çuf yapıyorlar makara:

O değil de ben Yunan Mitolojisi kitabı okumuştum, 60 sayfa çocuklarıyla geçmişti bakın ciddiyim :D Sonra Türklere abaza derler.

Yukarı Alt