!!! Opera Mail Kullanımı !!!

1.Adım
Opera.com'dan indirebileceğiniz son sürüm Opera web tarayıcısı içerisinde gelen e-posta ve haber grublarını okumanızı yarayan aracın yapılandırması için Opera kurulumundan sonra Araçlar menüsünden E-posta ve sohbet hesapları seçeneğine tıklıyoruz.
Yeni e-posta hesabı oluşturma kısmında karşımıza 3 seçenek gelecektir. Bu seçenekler arasından ilkini, Internet E-mail seçeneğini seçiyoruz ve İleri butonuna tıklıyoruz.

- Resim Silinmiş.

2.Adım
Opera'da ilk defa e-posta hesabı oluşturacaksanız, Opera size "Şu an bir hesap açmak istiyor musunuz?" diye bir soru soracaktır. Bu soruya Evet diyerek devam ediyoruz.
- Resim Silinmiş.

3.Adım
Hesap türü olarak "Normal Posta POP3" seçeneğini seçerek devam ediyoruz.
- Resim Silinmiş.

4.Adım
Gerçek İsim kısmına e-postalarınızı gönderdikten sonra karşı tarafın göreceği ismi, e-posta adresini ve isterseniz şirket adınızı yazıyorsunuz.
- Resim Silinmiş.

5.Adım
Bağlantı ismi kısmına e-posta adresinizin tamamını ve şifre bölümüne Sitenizde Kontrol Panelinizde belirlemiş olduğunuz e-posta şifresini yazmalısınız.

- Resim Silinmiş.

6.Adım
Gelen ve Giden sunucu adresinizi mail.extraloob.com olarak girmeli, "Güvenli bağlantı kullan" seçeneğini inaktif bırakmalısınız.
Postalarınızın bir kopyasını sunucuda bırakmak isterseniz, "İletileri sunucuda bırak" seçeneğini işaretliyebilirsiniz.

- Resim Silinmiş.

7.Adım
Tüm işlemleri başarıyla tamamladığınızda Opera üzerinden e-postalarınızı sorunsuz olarak gönderip, alabileceksinizdir.
- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt