1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   jungler
   keasro
   zeus
   karantina

OpenOffice'in 3.2


 1. Chorus

  Chorus   Admin rank8

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  341.751
  Beğenilen Mesajlar:
  228
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  Taksim/IST.
  OpenOffice'in 3.2


  http://www.openoffice.org/


  Piyasadaki ücretli ofis uygulamalarına alternatif olarak, Sun firmasının önderliğinde açık kaynak kodlu olarak geliştirilen ve ücretsiz dağıtılan OpenOffice paketinin 3.2 no'lu yeni sürümü kullanıma sunuldu. Söz konusu yeni sürüm, barındırdığı uygulamaların performanslarında artış ve Office 2007 dosyalarına daha iyi destek gibi yenilikler içeriyor.

  Windows, Mac OS ve Linux işletim sistemleriyle uyumlu olan OpenOffice 3.2 uygulama paketinde, açık kaynaklı bir belge standardı olan ODF (Open Document Format) desteği de göze çarpıyor. Office 2007 uygulamalarıyla yaratılmış dosyalar için şifreleme desteği de sunan OpenOffice 3.2'de, en sık kullanılan uygulamalar olan Writer kelime işlemcisi ile Calc hesap tablosu uygulamalarında birçok ince ayar ve iyileştirme yapılmış durumda.

  OpenOffice 3.2 paketinin beraberinde getirdiği yeniliklerinin tamamına şu bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Uygulama paketinin yeni sürümünü denemek isteyen okuyucularımız, şu bağlantıyı kullanarak paketin İngilizce sürümünü indirebilirler. Türkçe dil desteğine sahip OpenOffice 3.2 içinse bir müddet daha beklemek gerekiyor.  [​IMG]