Onur Air
Trabzonspor artık onunla uçuyor... Barcelona'nın Türk Hava Yolları varsa, Bordo-Mavililer'in de 'Onurair'ı var... Ligdeki yüksek performansını kupada da sürdüren genç file bekçisi, Şenol Güneş sonrasında ilk kez bu kadar heyecan uyandırdı.

Karşıyaka’dan alınırken Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında ciddi bir soruna sebep olmuştu... Çünkü izleme komitesi bu oyuncu hakkında Fenerbahçe’nin kurmaylarına çok olumlu referanslar vermiş, mutlaka alınması gerektiği bilgisini iletmişti. Ancak Trabzonspor daha erken devreye girip bir adım öne geçerken, genç kaleci Onur’un da isteği transferin Bordo-Mavililer lehine bitmesinde önemli rol oynamıştı. Nitekim bu süreçte milli file bekçisi, “Direkt oynama şansımın daha fazla olduğu bir takımda oynamak istiyorum” diyerek belki de kariyerinin en önemli kararlarından birini vermişti. İlk dönemlerinde ve hatta yakın geçmişe kadar Tony Sylva ve Tolga Zengin’in ardından üçüncü kaleci durumuna kadar düşen Onur, hiç pes etmemesinin ve her geçen gününü, ‘öğrenmeye’ adamasının karşılığını aldı.
Trabzon’un efsane kalecisi Şenol Güneş’in hocalık koltuğuna oturmasının ardından ‘1 numarayı’ kapan Onur Kıvrak, ligin ardından kupaya da damgasını vurup, kendisini izleyenlere ‘İşte yeni Şenol Güneş’ yorumunu yaptırdı. Trabzon’un son iki ‘büyük maç’ zaferinde de (Fenerbahçe-Galatasaray) kaleyi koruyan Bordo-Mavililer’in kalecisi hala mütavizi ve ayakta alkışlanan formunu, “İşimi yapıyorum” diyerek geçiştiriyor.

Az zamanda çok yol aldı

Ancak kupaya çok yaklaşan Trabzonspor’un durumu onu da heyecanlandırıyor. İşte Onur Kıvrak’ın kupa yorumu: Kısa sayılabilecek bir süredir Trabzon’da, bir genç kaleci için çok kısa olan dönemdir de as takımdayım. Bu konumdayken Trabzon’un kupa hasretinin bittiği kadroda yer almayı büyük şans olarak görürüm. Amacım zaten Trabzon’da sürekli oynamak, kupalar almak, göz önünde olmak, milli formayı taşımaktı. Bu yolda az zamanda önemli mesafe almak gurur verici.​

Yukarı Alt