----> www.omafya.com <----
.
.
Omafya, güçlü bir mafya babası olmayı amaçlayan binlerce oyuncu barındırır.

Suç ve tehlike dolu bu alemde maddi gücünüzü arttırarak düşmanlarınız ile savaşırsınız.

Omafya size sanal hayatta güç vaat eder

Bütün oyuncularımız için düzenlemiş olduğumuz yaz kampanyası hakkında detaylı bilgiye forumumuzdan veya omafya magaza bölümünden ulaşabilirsiniz. Kampanya detaylarını gazete bölümündede detaylı bir şekilde paylaşmış bulunmaktayım.

Oyuna yeni başladım. Ne yapmalıyım?
- Ben ayakçı seviyesindeyim bir sürü kural okudum hiç bir şey anlamadım ne yapacağım?
Bu durumda yapacağınız tek şey surekli seviye puanı kasmak(online oyun tabiri). Suçlar kısmından ayakçı seviyesinin sınırında bulunan suç işle, kabadayılık yap, tetikçilik yap, kapkaç(tehlikeli olabilir), araba çalmak son olarakta baskın düzenle bölümlerinden sürekli suç işlemeniz gerekmektedir. Bunun sonucunda seviye puanızı yukselterek seviye atlayabilirsiniz.
- Tamam yaptım ama sürekli hapishanedeyim bir türlü kasamıyorum. Çabuk sıkıldım?
Bu durumda yapacağınız diğer bir seviye yükseltme yolu görevlerdir. Görev Yap bölümünden size belirtilenleri yapmanızdır. Çok hızlı yükseleceksiniz. Hapishane derdinden kurtulmak için de polise ruşvet vererek hiç hapise girmemek.
- Param yok, silah bile alamıyorum. Nasıl güçlü olacağım?
Paran yok ama yapılacak bir sürü görev var. Baskın yap bir arkadaş edin ona baskın daveti yolla. Para kazanman için çok fırsatın var.
- Görevler çok sıkıcı ve uzun sürüyor..
Çok güzel bir durum.. Zevkini çıkarın. Birçok görevleri bitiren oyuncu böyle bir fırsatın tekrardan gelmesi için özlüyor. Her şey sabırdan geçmektedir. Güçlü bir mafya olmak bir anda olamaz. Emek vermeniz gerekmektedir. İyi oyuncu ve kötü oyuncu böyle ayrılır. Montana hapisten kurtarma görevinde belki ilk tıklamada belkide 10′uncu tıklamada çıkarabilirsiniz ama sabırlı olun ve kefalet ödeyin paranız warsa tabi. BMW modifiye görevi için de seviyesi yüksek birinden tabi arkadaşınız warsa 100.000.000 TL isteyin, bir BMW görevi için yeterlidir. Görevden sonra alacağınız 1.000.000.000 TL parayla borcunuzu fazlasıyla ödeyebilirsiniz.
- Enerjim düşmüş 2 ye bilmiyordum, sağlık 0 olmuş..
Suç işlerken enerjin gidiyor ve buna dikkat etmezsen ölürsün. Sürekli bilgi kutusunu güncelle ve takip et. Restorandan veya paran yoksa çaldığın eşyalardan(itemlerden) enerjini doldurabilirsin. Sağlığını da hastaneden kan alarak eski halene getirebilirsin.
- Ben adam öldürmek istiyorum ama yapamıyorum..
Birini hastanelik etmen için önce yeterli mermin varmı bunu kontrol et. Birini hastanelik etmek demek onun birçok varlığını sıfırlamak demektir. Sonra dedektif bürosundan vuracağın kişiyi bulana kadar tüm ülkelerde arattırman gerekir. Vuracağın kişi sığınığa girerek saklanır bazen dışarda kalır açık verir. Bu anı yakalayana dek aratıcaksın. Eğer bir ülkede bulursan ve o kişi ülke değiştirmezse sığınağa girse bile hastanelik etmek için saldırma hakkınız vardır. Bulduktan sonra kişinin bulunduğu ülkeye gidip saldırı düzenle bölümüne basıp sıkacağın mermi miktarını yazdıktan sonra saldırabilirsin.
- Saldırdım ama hastanelik olmadı.. Mermim yetmedi sanırım.
Her seviyenin ayrı bir gücü vardır. Bunu kimse bilemez. Ortalama tahmin yürütebilir ama ya fazla söylenir yada az kalır saldırın boşa gider. Çünkü sürekli değişir. İki ayrı tetikçi seviyesinden birine 10 mermi sıkarsın hastanelik olur, diğerine 5. Bunun nedeni seviye puanlarının diğerinden farklı olmasıdır. Tek kolaylık PREMIUM bölümünden gold premium alıp saldırı simulatörünü kullanmaktır. Yada fazla fazla mermi kullanıp hastanelik etme ihtimalini arttırmaktır.

Yukarı Alt