1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Ölüm defteri!

1. Anonymous

Anonymous Guest

1. Bu deftere ismi yazılan kişi ölür.

2. İsmi yazan kişi, hedeflediği kişinin yüzünü zihninde canlandıramıyorsa, defter işe yaramayacaktır. Bunun amacı, aynı ismi paylaşan kişiler etkilenmesinin engellenmesidir.

3. Eğer hedefin isminin yazılışını takip eden 40 saniye içinde ölüm nedeni yazılırsa, gerçekleşir.

4. Eğer bir ölüm nedeni belirtilmemişse, hedef sıradan bir kalp krizinden ölecektir.

5. Ölümle ilgili diğer detaylar, ölüm nedeninin yazılışını takip eden 6 dakika 40 saniye içinde yazılmalıdır.

6. Bu defter insan dünyasına düşüp yere değdikten sonra, insan dünyasının malı olur.

7. Bu deftere sahip olan kişi, gerçek sahibinin yüzünü ve sesini tanıyabilir (örneğin Ölüm Tanrısı).

8. Bu defteri kullanan insan ne Cennet’e ne Cehennem’e gidebilir.

9. Ölüm nedeni olarak kalp krizi yazıldıktan sonraki 40 saniye içinde ölümün zamanı belirtilirse, ölümün zamanı manipüle edilebilir ve zaman, hedef isim yazıldıktan sonraki 4. saniyede işlemeye başlar.

10. Ölüm Defteri‘ne dokunan herhangi bir insan, defterin sahibi olmasa bile, gerçek sahibinin yüzünü ve sesini tanıyabilir (örneğin Ölüm Tanrısı).

11. Ölüm Defteri‘nin sahibi olan insan, defterin gerçek sahibi olan Ölüm Tanrısı’nın hükmü altına girer, ölene kadar.

12. Bir insan defteri kullandıktan sonra, bir Ölüm Tanrısı 39 gün içinde karşısında belirir.

13. Ölüm Tanrıları, yani Ölüm Defteri‘nin gerçek sahipleri, defterdeki ölümlere yardım etmez veya ölümleri engellemez.

14. Bir Ölüm Tanrısı, defterin sahibi olan insana onu tam olarak nasıl kullanacağını ve tüm kuralları açıklamak zorunda değildir.

15. Bir Ölüm Tanrısı, defterine insanları yazarak kendi hayatını uzatabilir ama insanlar bunu yapamaz.

16. Bir insan, defteri kullanarak hayatını kısaltabilir.

17. Ölüm Defteri‘nin sahibi olan insan, kalan hayatının yarısının karşılığında Ölüm Tanrısı’nın gözlerine sahip olabilir. Böylece baktığı herkesin ismini ve hayatını görebilir.

18. Bir Ölüm Tanrısı, kalbine bıçak saplanarak veya kafasına sıkılarak bile öldürülemez. Elbette bir Ölüm Tanrısı’nı öldürmenin yolları vardır ancak bunları Ölüm Tanrıları bile genellikle bilmez.

19. Eğer bir ölüm yolu, gerçekleşmesi mümkün olmayan bir şey ise, geçerli sayılmaz.

20. Ölüm detaylarının kapsadıklarının sınırları Ölüm Tanrıları tarafından bile bilinmez. Deneyip görmelisiniz.

21. Defterden koparılan bir sayfa, hatta ufacık bir parça bile defterin tüm özelliklerine sahiptir.

22. İsimler okunur olduğu sürece, deftere yazmak için her şeyi kullanabilirsiniz (örneğin kozmetik ürünleri, kan, vs).

23. Ölüm Defteri‘nin gerçek sahipleri olan Ölüm Tanrıları bile defter hakkında pek fazla şey bilmez.

24. Ölüm nedeni ve/veya ölümün detaylarını, ismi yazmadan önce yazabilirsiniz. Ama ismi yazarken, ölüm nedeninin önüne yazmayı unutmayın. Nedeni yazdıktan sonra ismi yazmak için, insan takvimiyle yaklaşık 19 gününüz vardır.

25. Ölüm Defteri‘nin sahibi değilseniz bile, eğer sahibinin kim olduğunu biliyorsanız etkileri aynı olacaktır.

26. Ölüm Defteri 780 gün yaşın altındakileri etkilemez.

27. Eğer hedefin ismi dört kez yanlış yazılısa, Ölüm Defteri işlemeyecektir.

28. İntihar geçerli bir ölüm nedenidir. Temel olarak tüm insanlar intihara eğilimli olduğundan bu böyledir. O kadar da imkansız bir şey değildir.

29. Hedefin ölüm nedeni olarak kaza veya intihar yazılmış olsa bile, eğer hedefin ölümü başka insanların da ölümüne neden oluyorsa, hedef basit bir kalp krizinden ölecektir. Bu kural, başkalarının hayatı etkilenmesin diye vardır.

30. Hedefin ismi, ölüm zamanı, ölüm detayları deftere çoktan yazılmış olsa bile, zaman ve detayları istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz. Yeter ki isim yazıldıktan sonra 6 dakika 4 saniye içinde değiştirin. Elbette, hedef ölmeden önce bunları yapmalısınız.

31. Ölüm Defteri‘ne yazdığınız herhangi bir şeyi 6 dakika 4 saniye içinde değiştirmek istediğinizde, silmek istediğiniz harfleri ve kelimelerin üstünü iki kez düz çizgiyle çizmelisiniz.

32. Yukarda gördüğünüz gibi ölüm zamanı ve detayları değiştirilebilir. Ama hedefin ismi bir kez yazıldı mı, ölümü kaçınılmazdır.

33. Ölüm Defteri‘ni kaybeder ya da çaldırırsanız, sahipliğini kaybetmemek için onu 490 gün içinde tekrar bulmalısınız.

34. Eğer bir Ölüm Tanrısı ile göz takası yaptıysanız, defterin sahipliğini yitirdiğinizde Ölüm Defteri ile ilgili anılarınızın yanı sıra göz gücünüzü de kaybedersiniz. Ayrıca ömrünüzün kalan yarısı geri gelmez.

35. Ölüm Defteri‘ni sahipliğini kaybetmeden birine ödünç verebilirsiniz. Kiralamak da mümkündür.

36. Ölüm Defteri‘ni ödünç alan kişi bir Ölüm Tanrısı tarafından takip edilmez. Ölüm Tanrısı her zaman defterin sahibiyle kalır. Ayrıca defteri ödünç alan kişi Ölüm Tanrısı gözüne sahip olamaz.

37. Eğer Ölüm Defteri‘nin sahibi defter ödünç verilmişken ölürse, sahiplik o an defteri tutan kişiye geçer.

38. Eğer Ölüm Defteri‘nin sahibi öldürülür ve defter çalınırsa, sahiplik defteri çalan hırsıza geçer.

39. Aynı isim iki farklı Ölüm Defteri‘ne yazılırsa, önce yazılan geçerlidir. Ölüm zamanı ne olursa olsun.

40. Eğer aynı isim iki farklı Ölüm Defteri‘ne birden 6 saniyeden az bir sürelik farkla yazılırsa, hedef ölmeyecektir.

41. Her Ölüm Tanrısı’nın en az bir Ölüm Defteri olmalıdır. O Ölüm Defteri hiç kimseye verilmemeli veya bir insanın kullanmasına izin verilmemelidir.

42. Ölüm Tanrıları arasında Ölüm Defteri takası yapmak veya birbirininkine yazmak sorun değildir.

43. Eğer bir Ölüm Tanrısı, Ölüm Defteri‘ni sevdiği birini kurtarmak için kullanırsa (mesela onu öldürmeye çalışan birini) o kişinin hayatı uzar. Ancak Ölüm Tanrısı ölür.

44. Bir Ölüm Tanrısı öldüğünde ortadan kaybolur, ancak Ölüm Defteri bâki kalır. Bu Ölüm Defteri‘nin sahipliği genellikle ona ilk dokunan başka bir Ölüm Tanrısı’na geçer. Ancak defterin Büyük Ölüm Tanrısı’na geri götürüldüğü daha sık görülür.

45. Ölüm Defteri‘ne sahip olan iki insan, ancak birbirlerinin Ölüm Defteri‘ne dokunarak birbirlerinin Ölüm Tanrısı’nı görür ve sesini duyar.

46. Ölüm Tanrısı gözüne sahip olan biri, diğerlerinin yüzüne bakarak ismini ve ömrünün kalanını görebilir. Ölüm Defteri‘ne sahip olmak ise kişiye öldürme yeteneği kazandırır ve kişiyi kurban olmaktan kurtarır. Ölüm Defteri sahibi olan kişiler, diğer Ölüm Defteri sahiplerinin isimlerini ve ömürlerinin kalanını göremez, kendininkini bile. Ki zaten bu da gerekli bir şey değildir.

47. Bir Ölüm Tanrısı, gördüğü kişilerin isimlerini veya ömürlerini insanlara söylememelidir. Bu kural, insan dünyasında karmaşa yaratmamak içindir.

48. Ölüm Defteri‘nin insan dünyasında kullanılabilmesi için bir Ölüm Tanrısı’nın, defterin insan dünyasında insanlar tarafından kullanıldığından emin olması şarttır.

49. Bir insanı hükmü altına alan bir Ölüm Tanrısı’nın ölmesi çok zordur. Ama eğer ölse bile, dünyaya getirdiği Ölüm Defteri dünyada kalır ve gücünü kaybetmez.

50. Ölüm Tanrısı gözüne sahip olanlar, insanların ismini ve ömürlerinin kalanını görebilmek için o insanın yüzünün yarısından fazlasını görmek zorundadır. Örneğin dikey olarak bakarken, en az kafadan burna kadar görmelidir. Eğer sadece gözüne ve altına bakıyorsa, ismi ve ömrünün kalanını göremez. Yüzün belli kısımları kapalı olsa bile, eğer tüm surat seçilebiliyorsa isim ve ömrün kalanı görülebilir. İsmi ve ömrün kalanını görmek için yüzün ne kadar açık olması gerektiği tam olarak söylenemez. Bu kural açığa kavuşturulmalıdır.

* Her an yeni kurallar eklenecektir. Eklenecekler bittiği zaman bu not kendini imha edecektir!

2. Rapche

Rapche Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Death Note olayı he :D Bir türlü izleyemedim o animeyi ama baya övüyorlar izlemem lazım.

3. Anonymous

Anonymous Guest

4. TitusPullo

TitusPullo Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    ıhım ıhım :roll:

5. Anonymous

Anonymous Guest

6. TitusPullo

TitusPullo Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Bende HI? dedim. Pek bişi anlamadım açıkcası.

7. Anonymous

Anonymous Guest

Tüm girdileri okudun mu?
    Okuyunca anlarsın. Yani öyle umuyorum.

8. TitusPullo

TitusPullo Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    hacım baştan sona 2 defa okudum. Hoş güzel yazılmış. Gerçekten zevk verici cümlelerde tam olarak mantığını anlamadım. Amaç nedir burada

9. Anonymous

Anonymous Guest

Şimdi ne desem yalan olur. Kimin ölmesini istiyorsan buraya ismini yaz gibi saçma birşey söyleyeceğim ama :)

10. Jigsaw

Jigsaw Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Death Note favori animemdir, çok başarılı kurgulanmış fakat Near ve Mello karakterlerine pek ısınamamıştım. Peki Death Note'un kurallarını bir topicte açmanın anlamı nedir? Death Note mu buldun? :P

11. Jigsaw

Jigsaw Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kural yanlış olmuş, kalan hayatının yarısının karşılığında görebilir. Misa gözlerini iki kere değiştirmişti animede hatırlarsanız. Yani 60 yıl ömür varsa ve 10 yaşında ise kişi, gözleri aldığında ömrünün 25 yılı gider. 20 yaşındaysa 20 yılı gider...
    Geçerli sayılmaz ama ismi yazılan kişi yine kalp krizi geçirerek ölür, ekleme yapalım.

12. Anonymous

Anonymous Guest

Evet, ölüm tanrısını öldürünce elime geçti. Bende içindekiler bölümünü karıştırırken, kurallar bölümünü buraya kopyaladım falanda filanda.

13. Jigsaw

Jigsaw Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Söylemek istediğim böyle bir şey yapmadığın için bu topicin anlamsız olduğu...

14. belirsizzzzz

belirsizzzzz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    CeyRRANNCI
    Çok karmaşık :D

15. Anonymous

Anonymous Guest

Neden beni herkesin içinde rencide ediyorsunuz ki? Gayet tabii msn'dende edebilirdiniz. Ayrıca amacım bu değildi elbette. Bir çok kişide merak uyandırıp "ded not"'a bodoslama dalmalarını sağlamaktı.

16. Jigsaw

Jigsaw Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet, ölüm tanrısını öldürünce elime geçti. Bende içindekiler bölümünü karıştırırken, kurallar bölümünü buraya kopyaladım falanda filanda.

Bu şekilde ters bir post atmasaydınız emin olun etmezdim. :wink1: Bir daha topic açarken amacınız anlaşılamıyorsa belirtmenizi öneririm.

17. Anonymous

Anonymous Guest

Belirttim ki zaten. Ayrıca ters falanda değildi. Neden öyle algıladınız sevgili cem bey?

18. Jigsaw

Jigsaw Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konunun ilk postunda belirtin o zaman bir dahakine... :wink1: Algının nedeni olmaz, sadece algılanır. Ben sadece biraz daha saygılı konuşmanızı söyledim. Dalga geçme havasında bir yönetici ile konuşmak hoş bir davranış değil.

Son olarak, public ortamda ismimle hitap edilmesinden hiç hoşlanmam, bilginize...

19. Anonymous

Anonymous Guest

Saygılar.

20. Anonymous

Anonymous Guest