- Resim Silinmiş.​
Okyanusun en derin noktasi Pasifik Okyanusu’nda, Guam adasinin güney batisindaki Mariana Çukurudur. Derinligi tam tamina 11033 metredir. Bir kilogram agirligindaki bir cismin okyanusun en derin noktası olan Mariana Çukuru’na ulasmasi tam bir saat alir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Quincey

Bilgiliyim
Yıllardır Pc başındayım.Silkroadda yeni haritlar y
hayır ben tartışma çıkarmıyorum sadece söylüyorum cismin ağırlığı suda batmasını sağlamaz.öz kütlesini flnda hesaplamak gerekiyor ^^
ve şuan tartışma çıkmadı ztn çıkmayacağınıda sanıyorum.çünkü burada öyle kötü tartışma çıkaracak bi söz yok.

batuknight demiş ki:
hayır ben tartışma çıkarmıyorum sadece söylüyorum cismin ağırlığı suda batmasını sağlamaz.öz kütlesini flnda hesaplamak gerekiyor ^^
ve şuan tartışma çıkmadı ztn çıkmayacağınıda sanıyorum.çünkü burada öyle kötü tartışma çıkaracak bi söz yok.
Yazılanlardan suya tahta atılmayacağını anlamamak zaten tartışma sebebidir. Neyse boşverelim abi arkadaş bilgi ssunmuş bize emeğe saygı eline sağlık.

Jigsaw

Aileden
batuknight demiş ki:
1 kg ağırlığında hangi cisim bi saatte ulaşıyo en derin noktaya ?
belki tahta atıcaz -_-
Doğru bir şey söylemişsin fakat dile getiriş şeklin hatalı. Tonlarca yükteki demir parçalardan oluşan gemiler suyun üstünde yüzer. Fakat burda ağırlık derken bir gülle gibi 1kg lık standart bir ağırlık kastedildiğini düşünüyorum.

batuknight demiş ki:
Tartışmaya gereq yoq seni atsaq yarım saate inersin heralde:):):)

Yukarı Alt