addIcFb

Aileden
Selamun Aleykum

Sana birşey soracagim. Ama bir şartla: Bu E-Maili sonuna kadar oku. Korkma, en fazla, okumana göre, 5 dakkani alir. Cok gözükse bile cok degildir. Ayni yemek gibi: Göze az gelsede, bazen cok gelir adama degilmi? Yani bu mesaji okumamanada bir sebep yok! Okuyacagini söz verirsen sana soruyu soracagim. Söz mü? Aferim. Ama soruma gelmeden önce senden birşey isteyecegim: Bu mesaji arkadaşlarina da ALLAH RIZASI icin yollarmisin?
Simdi gelelim Soruma:

-Sen hic hayatin boyunca namaz kildinmi?

Kildin demekki. Cok güzel. Kac kez kildin? Az ? Cok ? ara sira? Her Cuma günü? Hic kilmadin?
Demi yaaa, ne kadar kilarsan kil, bitmez bu namaz işi.
Haaaa dur, biter!
Bil bakalim ne zaman biter bu Namaz işi?
Ben söyliim istersen: Öldükden sonra bitecek.

Yaaaaa şimdi ölmeye cok var dimi yaaaa?
Daha genciz degilmi? Biraz cocuklugumuzu, gencligimizi gecirelim, ozaman başlariz degilmi?
Ne var şunun şurasinda zaten, Cocukluk, Genclik kisacik degilmi dimi yaa?
Işte! Kendin de söyledin! Cocukluk, Genclik kisacik! Demekki yakinda ölebiliriz. Bize daha cok gelsede, sen bile biliyorsun zamanin cabuk akip gecdigini dimi ?
Ama dur, Allah korusun belki bi Araba / Tren carpar ölürsek?
Yada aniden bir hastalik bizi alip götürse ne olacak?
Ozaman ne yapacagiz yaa? Cocuklugumuzun tam neşeli günlerindeyken? Daha bizi cikacak Kizlar/ cikacak Erkekler bekliyor degilmi?
Daha Aşk yaşiyacagiz degilmi ? Normal zaten bu devirde öyle degilmi?
Ama diyelim erkeklerle / kizlarla cikdin, hayatin boyunca eglence icinde yaşadin, birden hasta oldun öldün gittin ... Ozaman ne bok (afedersin) yeriz biz yaa?
Eglenceye kapilmişken öteki tarafi unuttun! Zamanin aldatmaciklarina kanip gittin! Sonunda herşey yalan cikdi: Eglence yalan! Zamanin akişi yalan! Dünya komple bir yalan!

Şimdi geldik mezarimiza...
Bizi birakip gittiler karanlik cukura...

Namaz kilmadiysak, Allaha Dua etmediysek, hicbir bizden bekleneni yerine getirmediysek, günahlarimiz sevaplarimizi acmişsa, ozaman biz napariz? Sen naparsin, bizi birakda? Ozaman ne yapacaksin orada! Kime siginacaksin Allahtan başka? Orda kimin kimsen olacak mi sana sorgu sual sorulurken?

HAYIR !!!

Hic kimse olmayacak! Yapyanliz kalacaksin! Kendi başina ... O cok sevdigin sevgililerin, o bir cok dostlarin, seni birakip gittiler. Hepsi kendi işlerine bakicak ozaman. Sanki her gün mezarinin başina gelip dikileceklermi zannediyorsun? Sanki o seni cok seven sevgililerin mezarina gelip senin icin agliyacaklarmi zannediyorsun? Ozaman onlar başkasini bulmuş olacak... Nerde kalici sevgi degilmi yaa?

Sen dersinki şimdik: Yaaaa bunu ben herzaman duyuyorum zaten...
Yaa madem duyuyorsun da, düşünmeye başliyormusun ki?

Hayatin üzerine düşünüyormusun ki hic?
Düşünmenin sirasi geldi!

Düşün ve gör ne sacma bi alemde yaşadigimizi! Düşünde gör, ne cok günah işledigini! Düşünde gör aniden ölürsen öteki tarafta caresiz kalacagini! Düşünde gör cehennem azabina yapyakin oldugunu! (Allah bilir!)
Yaa sence de düşünmenin sirasi gelmedimi din kardeşim? Sence namaza başlamamaya neden varmi? Yok mu? Neden yokmu Namaza başlamamaya? Neden başlamiyorsun ozaman?
Heeee dogru... Niye başlayasinki?
En fazla kendini cehennem azabindan korursun diilmi yaaa?
“Allah beni affeder” diyince sen af mi oakacsin? (Allah bilir).
Madem biliyorsun ki Allah affedici, seni Cennet ile sevindirecek, neden ona teşekkür etmiyorsun? Yada neden Cenneti kendine kazandirmiyorsun?

Sonra mi yapacaksin? Istersen yukardakileri birdaha oku!

Yaaa sen madem okula, işe gidiyorsun... Orda afedersin eşek gibi calişiyorsun, işini dogru düzgün yapiyorsun...
Sinavlarina calişiyorsun sonradan güzel para kazanmak icin...

Yaa sen bunlari yaparken bir şeyi unutmuyormusun haa?
Bu Dünya ne kadar var olacak senin icin zannediyorsun?
ÖLECEKSIN! Günün birinde o karanlik cukura birakilip gideceksin!
Düşün bakalim, senin de elbet öldüklerin vardir. Sen hergün onlari mi düşünüyorsun, yoksa kendi işini mi görüyorsun? Aynen bu seninle de yapilacak!

Madem bu yalan dünyanin işlerine o kadar önem veriyorsun, madem bu ölümlü dünyaya o kadar önem veriyorsun, öteki, ölümsüz aleme daha fazla önem vermen gerekmezmi ki?

Hem sanki ne kadar iş yapacaksin?
Allah bize ne emretmiş?
Namazini kil! Namaz dinin diregi!
Orucunu tut!
Zekat ver!
Hacca git!

Yaaa sen madem bu yalan dünyanin o kadar zor işleriyle ilgileniyorsun, o kadar berbat işleriyle ilgileniyorsun, bu o kadar cok güzel işlerle ilgilenmeye sebeb yokmu?

O Ölümsüz yerde Cennetini hazirlamana bir neden yok mu?
Sanki cok iş yapacaksin! Şunun şurasinda ömrümüz zaten kipkisacik! O Bir tek tanriya, bizı yaratana, Allaha neden dua etmiyorsun? Neden ona siginmiyorsun? Sen başkalarina bakma! Kendine bak!
Cok mu zor günde 5 vakit namaz kilmasi? Cok mu zor günün yarim saatini namaza harcamasi? Oysa her sikintiya derman olan, DUA degilmi? Her sikintiyi gideren şeyin iksiri Allaha tapinmak degilmi? Allah bizi yanliş yola sapmamiz icin mi yaratti? HAYIR! Demekki Allahin bize emir verdigi şeyler dopdogru yol! Neden Kendin bile bile bu dogru yoldan yanliş yola gidiyorsun? Işiga giden yol varken neden karanliga, ateşe gidiyorsun ki?

Bana bir söz verirmisin? Namazini düzenli kilarmisin bundan sonra?
Sözmü?
Bak unutma! Büyük söz verdin! Sözünde dur! Korkma yanliş birşey yapmiyorsun! Hayatinda yapacagin şeylerden en dogrusunu yapiyorsun!
Teşekkür ederim bunu okudugun, beni dinledigin, bana söz verdigin icin! Inşallah Allah seni dogru yoldan ayirmaz!

Allah rizasi icin bu mesaji arkadaşlarina da yollarmisin? Cok cok sagol...

Şimdik seni tutmiym: Takvime bak bakalim Namaz saat kacda başliyormuş.

Yaaa gururlanma o kadar fazla! şimdi “Bunun dedigini yapmaya mecbur degilim” deme lütfen!
şeytanin dedigini yapiyorsunda, bir müslümanin dedigini neden yapmiyorsun? şeytan sana: "günah işle, Namazini kilma!" diyor da, onu yapiyorsun da, bir müslümana karşi mi gururlaniyorsun? Yapma böyle lütfen. Ama bak sana tavsiyem: şeytana bundan sonra gururlanabilirsin! O sana: 'Namazini kilma' derse, onun da mi dedigini yapacaksin? Yapmazsin elbet... Neden cehennemlik olasinki degilmi ama ya?

ALLAH YOLUNDA OL ! SAYGILARLA!

(______***$:.[İSİ BABA].:$****______)

Barzo

Bilinçli Bir İnsan Zaten Bunları Düşünür Kafanı Yorma kahvekeyfi

Allah senden razı olsun kardeşim böyle güzel şeyler koydugun için evet malesef insanlarmızın herşeye vakti var ama güzel temiz Allah yolunda işlere vakti yok. Bir oyuna 4 saat sadece girmek için uğraşılıyor ama 15 dakka bi abdest alıp namaz kılmaz zor Sad .. Allah büyüktür. Herşeyin bir zamanı vardır . Tekrar teşekkürler saygılarımla.

süper bit topic olmuş ALLAH razı olsun kardeşim zaten insanın nefsine cehennem güzel cennet kötü gözükürmüş ama 1 kere allaha yaklaşmayı deneyin allah size 10 yaklaşcak we en kısa zamanda eksiksiz namaz kılarsınız ve namaz kıldıkca cennetlik we bilinçli bir insan olursunuz

bunu yazmakta amacın ne ? ben anlayamadım şahsen bu forumda sanki herkes müslüman

bende müslümanım ama bu ne bole isteyen kılar isteyen kılmaz Confused

hellboy999 demiş ki:
bunu yazmakta amacın ne ? ben anlayamadım şahsen bu forumda sanki herkes müslüman

bende müslümanım ama bu ne bole isteyen kılar isteyen kılmaz Confused
adam bizi düşünmüz kafirlikten az da olsa kurtulmamız için bu topici açmış iyi ki de açmış ALLAH razı olsun kendisinden

bence isteyen kılar isteyen kılmaz herkesn bi din düşüncesi vardır.Adam gece hırsızlık yapar sabah namazını kılar o zaman da mı cennete gider ?

Sözde hepimiz müslümanız , saatlerce Silkroad oynuyoruz ama bi yarım saat namaz kılmıyoruz..Konuyu açan arkadaştan Allah razı olsun !

Yukarı Alt