1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Okçu İN , Batman OUT

1. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    Okçu İN, Batman OUT

Hollanda'nın PSV Eindhoven kulübünde forma giydiği dönemde 100'ün üzerinde gol atan Sırp futbolcumuz Mateja Kezman'a 'Batman' (Yarasa adam) lakabı takılmıştı. Üstelik PSV'nin maçlarını oynadığı Philips Stadı'nda Kezman'ın her golünden sonra Batman filminin müziği çalınıyordu. Kezman'ın kendi ifadesiyle hem PSV'de hem de daha sonra transfer olduğu İngiltere'nin Chelsea takımında "Batman" lakabının devam etmesi sadece bir pazarlama stratejisinden ibaretti. Chelsea ve ardından Atletico Madrid'de kötü bir performans gösteren Sırp forvet, Fenerbahçemiz ile anlaştığında Sarı-Lacivertli taraftarlarımız Batman'ın muhteşem dönüşünü bekler olmuştu.

Ancak aradan geçen 2 yılda Kezman, hayranlarını adeta hüsrana uğrattı. Şu an ona yüksek bir bonservis bedeli verecek, en azından F.Bahçemizin transfer ederken ödediği miktarı karşılayabilecek bir kulüp bulunamaz hale geldi. Son olarak Fransa'nın Paris Saint Germain takımı, F.Bahçemizin kapısını çalsa da teklifi kabul edilmedi. Oysa Sarı Kanaryalar, Kezman'ın 'Batman' lakabını PSV gibi değerlendirmek, forma ve ürün satışlarıyla önemli bir gelir elde etmenin planlarını yapıyordu. Fakat 29 yaşındaki yıldız o kadar kötü bir grafik çizdi ki 2 yıldan beri doğru dürüst ne takıma faydası oldu ne de kulübe maddi getirisi.

Kezman'dan hiçbir şekilde verim alamayan Fenerbahçemizin vitrine çıkardığı yeni isim ise Okçu lakaplı İspanyol golcü Daniel Güiza oldu. Real Mallorca'dan İspanya gol kralı unvanıyla gelen Güiza, Shakhtar Donetsk ile oynanan hazırlık maçında ilk kez Sarı-Lacivertli taraftarlarımızın önüne çıktı ve attığı golün ardından ünlü selamını Şükrü Saracoğlu Stadı'nda da gösterdi. Güiza'nın bu hareketi tribünleri hareketlendirirken Fenerbahçemiz de yeni yıldızını çoktan bulmuştu. Ayrıca Sarı-Lacivertlilerin 2008-2009 sezonunda giyeceği formalar ve Fenerium'un sonbahar-kış kreasyonunun tanıtıldığı gecede de Güiza şov vardı. Podyumda sık sık, gol attıktan sonra tribünlere doğru sergilediği okçu hareketini yapan İspanyol futbolcumuz, protokolün oturduğu bölüme doğru giderek dünyaca ünlü yıldız Roberto Carlos'la birlikte de aynı hareketi tekrarladı. Güiza, bu ilginç hareketin anlamını sözleşme imzaladığı gün şöyle anlatmıştı: "İdolüm olan bir futbolcu vardı. Bu, onun yaptığı bir hareketti. Ben de onun anısı için yapıyorum."

Şüphesiz ki taraftarlarımızın çok çabuk benimsediği Okçu, ilerleyen dönemde İspanya'daki performansına ulaşırsa F.Bahçemiz, bu işten kârlı çıkacaktır. Forma satışlarını oldukça artıracak ve belki de yeni reklam gelirlerine kavuşacak olan F.Bahçe kulübümüz, zaten kombine kart konusunda geçen yılı çoktan solladı. Geçtiğimiz sezon 24 bin kombine kart satışı yapılırken Güiza'nın gelişiyle bu rakam şimdiden 27 bin 355'e çıktı.

Güiza'nın yanı sıra Euro 2008 'de İspanya Milli Takımı ile şampiyonluk yaşayan Teknik Direktörümüz Luis Aragones'in de Fenerbahçemizde olması Sarı-Lacivertlilerin marka değerini yükselten bir gelişme. Bu iki ismin İstanbul'a gelmesi sadece İspanya'da değil tüm futbol kamuoyunda yankılandı. Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım'ın Real Madrid, Barcelona veya Manchester United ayarında bir dünya kulübü olma hayalinin en büyük adımları da böylece atılmaya başladı. Geçen yıl Roberto Carlos'la anlaşan ve Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynayarak adından söz ettiren Fenerbahçemiz, Güiza ve Aragones'le çıtayı daha da yükseltti.

2. O.o

O.o Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Guiza daha yeni şimdiden ona in demek biraz kezmana hakaret olur Batmane her zmn tam destek t.direktorlrin saçma sisteminde gol atamaması gayet dogal turkiye liginin en iyi takımıı tek forvet oynuyo super ligde utanılacak bi durum zaten rakipler katı defans uyguluyo tek forvetle aşmak imkansız sonucuda acı oluyo şampiyonluk elden gidiyo

3. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    Kardes ole dıonda topu alıp kontrol edıp arkadasına atamıor...bos kaleye goller kacırıor bunun sistemle ne alakası war ?
    ama kezman cok buyuk golcu buna kımse bıse dıyemez !!