Öğretmenlerin Bilgisayarda Yaptıklarını Tüm Türkiye Duyacak…

“Intel Öğretmen Programı” kapsamında düzenlenen “Eğitimde Teknoloji Kullanımı Yarışması”nda ödül töreni için geri sayım başladı. İlköğretim öğretmenlerinin öğrencileriyle birlikte gerçekleştirdikleri başarılı örnek projelerin ortaya çıkarılmasını ve eğitimde bilgisayar kullanımının yaygınlaşmasını amaçlayan yarışma öğretmenlerden yoğun ilgi gördü.

Milli Eğitim Bakanlığı Intel işbirligi ile 2003 yılından bu yana yürütülen Intel Öğretmen Programı kapsamında düzenlenen “Eğitimde Teknoloji Kullanımı Yarışması”, öğretmenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Program kapsamında eğitim ve sertifika almış öğretmenlerin öğrencileriyle birlikte bilişim teknolojilerini kullanarak gerçekleştirdikleri başarılı projelerin örnek olmasını, eğitimde teknoloji kullanımının teşvik edilmesini ve yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmaya Türkiye genelinde 55 ilden 500’e yakın proje katıldı. Proje teslim süresi tamamlanan yarışmada yapılacak değerlendirme sonucunda en başarılı ilk üç proje, 23 Kasım 2009 tarihinde Ankara’da Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun katılımıyla düzenlenecek törenle ödüllerine kavuşacak.

Intel Öğretmen Programı Modern çağın öğretmenlerine destek veriyor

“Intel Gelecek için Eğitim" adıyla yola cikan, daha sonra "Intel Öğretmen Programı" adını alan program, bilişim teknolojisi araçlarının eğitim öğretim faaliyetlerinde daha etkin ve verimli bir şekilde kullanılabilmesini sağlamak amacıyla öğretmenlere bu konuda güncel eğitim metodolojileri hakkında bilgi veren bir programdır. Halen 50’nin üzerinde ülkede uygulanan "Intel Öğretmen Programı", Milli Eğitim Bakanlığı ve Intel işbirliği ile 2003’ten bu yana ülkemizde de uygulanıyor.

Intel Öğretmen Programı; eğitimde kaliteyi artırmayı, bilişim teknolojilerini öğrencilerin hizmetine sunmayı, öğretmenlerin bu teknolojileri sınıflarına entegre etmelerine yardımcı olmayı ve sınıflarda işlenen derslerde öğrencilerin bilişim teknolojilerinden bir araç olarak yararlanmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Bugüne kadar Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmî okullarda görev yapan 125 bin öğretmenin eğitimlere katıldığı Intel Öğretmen Programı kapsamında 500 bin öğretmene ulaşılması hedefleniyor. Intel Öğretmen Programı ile ilgili bilgilere http://ogretmenprogrami.meb.gov.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.

Yukarı Alt