1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

OCZ'den bellek konusunu abartanlara: 8GB Quad Kit!

1. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    OCZ'den bellek konusunu abartanlara: 8GB Quad Kit!

Bellek fiyatlarının düşmesi, oyun ve işletim sistemlerinin artan bellek gereksinimiyle birleşince, üretici firmalar da çeşitli arayışlara giriyor. İlk olarak GeIL'in geçen Mart ayında sergilediği, toplam 8GB kapasiteli 4 bellek modülüni birlikte paketleme konseptini, şimdi OCZ tekrar gündeme getirmekte. Firma, Platinum PC2-6400 "Quad" Kit adını verdiği yeni ürününde, 2GB kapasiteli 4 DDR2 bellek modülünü tek bir pakette sunmakta.

OCZ'nin Platinum PC2-6400 "Quad" Kit'inde 4 adet DDR2-800 standartında 2GB modül bulunuyor. 2.1 Volt çalışma gerilimine sahip olan modüllerin gecikme değerleri CL 5-4-4-18 (CAS-TRCD-TRP-TRAS) olarak belirtilmiş. GeIL'in üzerinde soğutucu olmadan sunduğu 8GB setinin aksine, OCZ'nin modülleri firmanın XTC tasarımlı ısı dağıtıcılarıyla donatılmış olarak sunuluyor.

"Belleğin fazlası olmaz" denebilir ama açıkçası 8GB bellek şu anda çok özel beklentileri olmayan profesyoneller dışında, ev ve oyun kullanıcılarına herhangi bir şey getirecek bir kavram değil. Eğer bellek konusunda sınır tanımıyor ve 8GB bellek kullanmayı amaçlıyorsanız, Windows platformunda bunu yapabilmek için Windows XP Pro 64-bit ya da Windows Vista 64-bit sürümlerine gerek duyacağınızı da belirtelim.

2. BaTTeRST_

BaTTeRST_ Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ceyrancı(öğrenci)
    Shocked Shocked

3. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    şaşırmana gerek yok güzelim high-end olayı budur işte Cool

yazın yeni sistemimde bunlar olacak lakin ekran kartında tereddütteyim crossfire mı yoksa tek mi takılacağım bilemiyorum.

4. BaTTeRST_

BaTTeRST_ Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ceyrancı(öğrenci)
    ben daha 1 gb yeni taktırdım bu benim için anca hayal
    daha sonra ben işe başlarsam :lolmuch: