addIcFb

Aileden
Beşiktaş'la 1 yıllık kontrat imzalayan Mustafa Denizli'nin imza töreninde konuşan Başkan Yıldırım Demirören, "Mustafa Denizli Beşiktaş'tan içeriye giremez" sözünü neden söylediğini açıkladı! Demirören ayrıca, "Beşiktaş başkanı 20 milyonluk bir camiaya başarı vermek zorundadır" dedi!

demiroren_denizli.jpg

Demirören toplantıda şu açıklamaları yaptı;
Ben başkan olarak daha önce Beşiktaş'ta görev alan kişiler hakkında konuşmayı uygun bulmuyorum. Ve Sayın Ertuğrul Sağlam’a da teşekkür ediyor ve gelecek kariyerinde başarılar diliyorum.

Ben Beşiktaş başkanı olarak istediğim zaman, istediğim yerde ve özellikle de böyle istemediğimiz bir mağlubiyetten sonra istediğim hoca ve oyuncuyla konuşurum. Çünkü Beşiktaş başkanı 26 kişilik bir ekibe değil, 20 milyonluk bir camiaya başarı ve mutluluk vermek zorundadır.

Geçen seneki Bursaspor maçını hatırlarsınız. Belli spekülasyonlar vardı, zor bir durum oluşmuştu. Hocamızı korumak için Samet Aybaba ve Mustafa Denizli ile ilgili bir açıklamada bulundum ve açıklamanın ardından da hocamızı arayarak kendisine durumu aktardım. O günün şartlarında düzgün ve inandığım bir açıklamaydı. Ama sonra hocamı aradım ve bu konuşmanın nedenini söyledim. Zaten ailece de görüşürüz ve aramızda sonra bu konu geçmedi.

Beşiktaş kadrosu bana göre şampiyonluğa en yakın kadrodur. Bunu başarabileceğini düşündüğümüz için sayın Mustafa Denizli ile anlaştık. Camiamıza hayırlı olsun.

BASIN TOPLANTISI
Beşiktaş Kulübü, anlaşmaya vardığı teknik direktör Mustafa Denizli ile sözleşmeyi imzaladı ve siyah-beyazlı takımda Denizli dönemi resmen başladı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gün boyunca yöneticilerle görüşmeler yapan Mustafa Denizli, akşam saatlerinde kulüp başkanı Yıldırım Demirören ve yardımcılığını yapacak Tayfur Havutçu ile birlikte sezon sonuna dek sözleşme imzaladı.

Basın merkezine, başta Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerinin büyük bir bölümü olmak üzere Tayfur Havutçu ile birlikte gelen Mustafa Denizli hedeflerini anlatırken, başkan Demirören de Denizli ile çalışma nedenlerinden sözetti.

Demirören, "Sevgili kamuoyu, basının değerli mensupları, sevgili Beşiktaş taraftarı" diyerek başladığı konuşmasında, siyah-beyazlı takımın kendisine göre şampiyonluğun en güçlü adayı olduğunu, bu kadroyu şampiyon yapacak hocanın da Mustafa Denizli olduğuna inandıkları için tecrübeli teknik adamı takımın başına getirdiklerini söyledi.

Demirören, konuşmasının başında, özellikle Ertuğrul Sağlam'ın görev yaptığı dönemde başka teknik adamlarla konuşmasına ve bunun için yapılan eleştirilere değinirken, "Aşk, iş ve kader birliği yaptığım profesyonel biri hakkında konuşmak Beşiktaş makamına, Beşiktaş başkanlık makamına yakışmaz. Onun için Sayın Ertuğrul Sağlam'a, bugüne kadar verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum" dedi.

Bu sözlerinin ardından başka teknik adamlarla görüşmesi konusuna gelen Yıldırım Demirören, "Ama herkes şunu bilmeli ki Beşiktaş başkanı, istediği zaman, istediği yerde ve özellikle kimsenin beklemediği çok kötü bir mağlubiyet alındığı zaman, istediği hocayla, Beşiktaş başkanlık makamı istediği hocayla, istediği futbolcuyla konuşur, çünkü Beşiktaş başkanlık makamı 26 kişiye değil, 20 milyon Beşiktaş camiasına hedef ve mutluluk vermek zorundadır. Bunları başarması için de Beşiktaş başkanlık makamı kimseden izin almadan, gerekli yerlerde konuşur" diye konuştu.

"ŞAMPİYON YAPACAK HOCANIN MUSTAFA DENİZLİ OLDUĞUNA İNANDIK"
Başkan Demirören, geçen sezon Bursaspor maçı oynanmadan önceki atmosferi bütün kamuoyunun ve taraftarın bilmesi gerektiğini hatırlatarak, "Hocayla ilgili spekülasyonlar vardı. Çünkü maç çok önemliydi. Ben hocamızı korumak için aile dostum, değerli büyüğüm Mustafa Denizli ile ilgili açıklamalarda bulundum. O günün şartlarında inandığım bir açıklamaydı" dedi.

Denizli'ye birkaç gün sonra bunu neden yaptığını söylediğini kaydeden Demirören, "Beşiktaş kadrosu bana göre şampiyonluğun en büyük adayıdır. Beşiktaş yönetimi olarak da bu kadroyu şampiyon yapacak hocamızın Mustafa Denizli olacağına inandığımız için kendisiyle anlaşma yaptık. Hem Beşiktaş camiasına, hem de hocamıza hayırlı olsun" diyerek sözlerini tamamladı.

Yukarı Alt