- Resim Silinmiş.​

Analistler tarafından Nvidia'nın son dönemde gerçekleştirdiği "en kötü lansman" olarak değerlendirilen GeForce GTX 200 serisine bilindiği üzere 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GT200 kod adlı grafik işlemci güç veriyor. 1.4 milyarlık transistör sayısı ile endüstrinin en büyük grafik işlemcilerinden biri olmanın yanı sıra üretim maliyetleri en düşük gpu'lardan biri olarak kabul gören GT200, malesef Nvidia'ya özellikle fiyat/perfomans noktasında AMD-ATi'nin RV770 ile sükse yaratması sonrası en azından G92'nin elde ettiği başarıyı tekrarlayamadı. Bilindiği üzere GT200 gpu'sunun 55nm üretim teknolojisiyle hazılanan yeni bir varyasyonu üzerinde çalışıyor. Henüz detayları açıklanmayan 55nm versiyonu ile GT200 gpu'sunun neler yapabileceği henüs kestirilebilmiş değil. Zira kimi kaynaklar nanometrik küçülme ile hem üretim maliyetlerinin iyileştirileceğini ve dolayısıyla Nvidia'nın daha rekabetçi fiyat seviyelerinde mücadele edebileceğini, kimi kaynaklarsa AMD-ATi'nin R600'den RV670'e geçiş sürecinde olduğu gibi nanometrik küçülmenin yanında teknolojil iyileştirmelerin de (GDDR5 bellek kullanımı gibi) gelebileceğini ifade ediyor. Bir ihtimale Eylül muhtemelen yılın son çeyreğinde duyurulacak olan 55nm GT200 gpu'sundan önce mevcut GT200 gpu'sunun detaylı görselleri yayınlandı, onları sizler ile paylaşıyoruz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt