1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

NPC Update

1. bozkurt32

bozkurt32 Guest

Npc programından edit yapıyorum f-10'dan item kaldırdım. Sql güncelliyor itemi görüyorum alınca dc veriyor. Media'ya çıkardığı .txt dosyalarını attığımda ise silkroad çalışmayı durduruyor. .txt dosyalarını hatalı çıkarıyor sanırım ya da ben anlamadım olayı bilen yardımcı olabilir mi?

2. Collapse

Collapse   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    166
    Ödül Puanları:
    73
    Prosedürlerden birisinde büyük I yerine küçük i yazıldığı için oluyor o hata. Şuan hatırlamıyorum vsro item mall fix vs yazarsanız çıkar.

3. bozkurt32

bozkurt32 Guest

Yalnız sorun sadece item mall da değil. mediaya attığım zaman dosyaları silkroad launcher çalışmayı durdurdu geliyor direkt.

4. bozkurt32

bozkurt32 Guest

DB'den ref yazanların içini kopyaladım txt yapıştırdım, start veriyorum çalışmayı durduruyor. Eskilerini atıyorum bu sefer oyunun içinde item alınca dc veriyor. Silkroaddan anlayanlar bana bunu anlatsın nedir derdi bu oyunun? :)

5. Collapse

Collapse   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    166
    Ödül Puanları:
    73
    Vsro npc programı kur. Orada SQL Düzenle seçeneği var. Orada yazanları uygula düzelmezse prosedür hatası vardır. Oyundan dc yediğinde oyunun exe dosyaları hata veriyorsa hangi prosedürde hata olduğunu anlayabilirsin.

6. bozkurt32

bozkurt32 Guest

Sorun sanırım NPC programının çıkardığı txt dosyaları. Orijinalinde 2324 tane satır var. Çıkardığında 100'den fazla az satır var. Ben bu kadar item silmedim.

7. ExportSRO

ExportSRO Guest

DB 'nin yedeğini almadan bu işlemi yaptıysan geçmiş olsun kardeşim :)

8. bozkurt32

bozkurt32 Guest

O kadar da değil, başka svnin o 4 txtsi ile db'deki tabloları kopyalarım olur sanırım. :) Ama şu çok sinir bozdu kaç gündür bi editleyemedim.

9. Collapse

Collapse   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    166
    Ödül Puanları:
    73
    NPC programı indexlerle çalışıyor eğer index eklemediysen tablolara hata olabilir. Tabloları karşılaştırıp olmayan itemleri çıkartıyor o yüzden 100 tane item çıkıyor olabilir. Vsro npc programını anlatıldığı gibi kurun.

10. bozkurt32

bozkurt32 Guest

İndex ekleme derken videolarda sadece yetki veriyor onu yaptım.

11. Collapse

Collapse   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    166
    Ödül Puanları:
    73

bozkurt32 bunu beğendi.
  12. bozkurt32

bozkurt32 Guest

Bu şekilde yaptım, sildiğim tablolar geri geldi. Dedim olacak, tekrar sildim f-10'dan Text Dosyası oluştur dedim update yaptım silkroad_launcher çalışmayı durdurdu. Eski text dosyasını atınca sorun olmuyor. Yeni oluşturdukları hatalı.

13. bozkurt32

bozkurt32 Guest

upload_2016-3-30_21-41-2.png

Bu hatayı alıyorum programda.

14. bozkurt32

bozkurt32 Guest

refpackageitem,

refpricepolicyofitem,

refscrapofpackageitem,

refshopgoods,

Bu tablolardan 1 adet itemin service değerini "0" yapıp patch yaptığım zaman silkroad launcher çalışmayı durdurdu hatası veriyor. Ben item silmek için ne yapacağım?

15. bozkurt32

bozkurt32 Guest

Hatayı nerede yapıyorum?

16. BurakSerit

BurakSerit www.burakserit.com rank8

Beğenilen Mesajlar:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Producer&DJ
    Serviceyi 0 yapmak yerine sol kenarına sağ tık yapıp delete yap tablodan silinir. Tabi bunu 4 tablodanda bulup silmen gerekli.
    Program ise neden hata veriyor bilemem.

17. bozkurt32

bozkurt32 Guest

Sql'den NPC programı otomatikman siliyor ben text dosyalarından oynuyorum o zaman sıkıntı çıkıyor. "//" işareti koysam başına pasif hale getirecek o satırı, silsem yine aynı mantık service 0 yapınca launcher hata veriyor. Ben itemin F-10'da görünmemesini istiyorum.

18. bozkurt32

bozkurt32 Guest

Ya arkadaşlar yeter kaç gündür gına geldi şunu bilen yok mu bu neden çalışmayı durduruyor? Kaç kişisiniz hiç mi başınıza gelmedi böyle bir olay? Bi el atın güya yardımlaşma yeri topu topu 2 kişi yazdı...

19. AmIMad

AmIMad Bakalım be. moderator rank8

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mermerci :)
    Ammy Yolla kardeş

20. bozkurt32

bozkurt32 Guest

Maalesef güvenemem. Fikriniz varsa paylaşırsanız memnun olurum.