Beşiktaş’ın tecrübeli golcüsü Mert Nobre, Beşiktaş Dergisi’nin şubat ayı sayısına röportaj verdi.

Nobre, Beşiktaş Dergisi'nin şubat sayısında yer alan röportajında, ligin ilk yarısında hiç hesapta olmayan puan kayıpları yaşadıklarını aktararak, ''Özellikle kendi sahamızda kaybetmememiz gereken puanlar vardı. Ama inanıyorum ki, ikinci yarıda iyi şeyler yapacağız ve sonunda şampiyonluğa ulaşacağız'' ifadelerini kullandı.

Lig lideri ile aralarında yalnızca 6 puan bulunduğunu ve bunun kapatılamayacak bir fark olmadığını ifade eden Nobre, ''Şampiyonluk şansımız hala devam ediyor. Şampiyonluğun üç adayıyla da kendi sahamızda oynayacağız ve bu avantajı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz'' diye görüş belirtti.

''HERKES SORUMLULUĞUNU BİLİYOR''

İlk yarıda kaybedilen puanların takım üzerinde strese neden olup olmadığı şeklindeki bir soru üzerine Nobre, ''Ben stres olduğuna inanmıyorum. Takımdaki bütün arkadaşlarım sorumluluklarını biliyor. Kaybedilen puanlar ya da ters giden bir şeyler eğer strese dönüşürse, herkes biliyor ki bu hedeflerimize ulaşmamızı daha çok engelleyecektir. Kimse burada stres yapmıyor. Takım içindeki herkes profesyonel ve böyle devam edip güzel günlere kavuşacağız'' dedi.

Brezilya asıllı golcü futbolcu, teknik direktör Ertuğrul Sağlam döneminde yeterince şans bulamadığını, ancak Mustafa Denizli ile birlikte daha fazla görev almaya başladığını ve daha çok gol attığını söylerken, böyle devam etmesini umduğunu sözlerine ekledi.​

Yukarı Alt