Ben bilgisayarı açtıktan hemen sonra siyah arka plan üzerine beyaz şu yazıyor:
Alert!Error initializing PCI Express NIC bridge NIC failure
Strike the F1 key to continue,F2 to run the setup utility.

Bun gelemden öncede 1-2 sn bipliyor.

F1 basınca normal devam ediyor ama internete giremiyorm.Bunu nasıl çözerim lütfenn yardım edin.Bide biraz ayrıntılı anlatırsanız iyi olur hiç anlamam ben bu işlerden... :P

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
PCI Express NIC bridge, için bir programı olabilir anakartın veya ekran kartının onu kurmadığın için bu uyarı geliyordur bir kontrol et bakalım varmı ?

Bilgisayar Dell

Peki şu ''F2 to run the setup utility'' işiyle hiç pili çıkaramadn halledemem mi??Kasanın içindeki şeylerden pek anlamam aylık temizliği bile kuzenime temizletiyorum :P

malesef yok öyle birşey.

Dell bilgisayarlarda, güç kaynağı software i kafayı yiyip bug a girdiği zaman oluşan bir sorun. Gidermenin tek yolu, Dell in kendisininde açıkladığı gibi, aç bilgisayarı, çıkar bios pilini, 20 saniye sonra tak, herşey eskisi gibi.

Tamam saolun(Açıkken yapıp kendimi öldürmeyi planlamıyorun)

Benim anlamadıgım güç kaynağının internetle ne alakası var,bilgisayarın diğer unsurlar sapasağlam.

bios'a gir...

default settings seçeneğini etkinleştir...

kaydet çık büyük ihtimal düzelecektir....

Ben demem gerekeni dedim. Eğer üretici firma bile aynını diyorsa, o zaman boş işler bu biostu falan.

drotalion demiş ki:
bilgisayar dell se : çözüm

Bios pilini çıkart, 30 sanie beklet, tak, düzelir.
drotalion ben bi cesurluk yapıp pc'nin kasayı açtım,ama bios pilini bulamadım???

Üstünde panosonic yazan yuvarlak 1.5 cm çapında yaklasık gümüş renkli bir alet mi??Ne garipmiş bu aletin içi :P

Yukarı Alt