Niang hızlı başladı
Fenerbahçe'de ilk idmanına çıkan ve çift kale maçta 1 gol atarken, tam 5 asist yapan Senegalli yıldız, “Pozisyona girdiğimde asla affetmem” dedi.

Önceki gün öğle saatlerinde İstanbul’a gelip, akşam Fenerbahçe’nin Antalyaspor ile oynadığı karşılaşmayı tribünden izleyen yeni transfer Mamadou Niang, dün ilk antrenmanına çıktı. Yeni takım arkadaşlarının, “Nerede kaldın Dia’nın kankası. Antalyaspor maçında niye oynamadın” diye takıldığı Senegalli yıldız, Önder aracılığıyla Fransızca, “Belki görmediniz ama tribündeydim. Sizi izledim ve alkışladım. Tebrik ediyorum” karşılığını verdi. Daha sonra yapılan çift kale maçta 5 asist yapıp, bir de gol atan Niang’ın hızlı, seri ve etkili hareketleri, teknik heyeti mest etti.

Forma giymek istiyor

Antalyaspor maçında izlediği yeni takımı için “Herkes mükemmeldi” yorumunu yapan golcü futbolcu, “PAOK maçında oynamak istiyorum. Yırtıcı ve mücadeleyi seven bir yapım var. Ne yapacağımı biliyorum. Pozisyona girdiğimde de kolay kolay affetmem. Yakaladım mı mutlaka atarım. Fenerbahçe’de çok yetenekli oyuncu var. Çok istendiğim bir takıma geldiğim için mutluyum. Fenerbahçe, taraftarıyla, mali yapısı ve tesisleriyle çok büyük bir kulüp” açıklamasında bulundu.​

Yukarı Alt