1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   jungler
   keasro
   zeus
   karantina

Nexus One'a çoklu-dokunmatik desteği geldi


 1. Chorus

  Chorus   Admin rank8

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  341.751
  Beğenilen Mesajlar:
  228
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Nexus One'a çoklu-dokunmatik desteği geldi


  Bundan birkaç gün önce yayınladığımız haberimizde, Google'ın Nexus One akıllı telefonununda yaşanan 3G şebeke sorunlarını giderecek bir yama hazırlığında olduğunu ve söz konusu yazılım güncellemesinin bir hafta içinde kullanıma sunulacağını belirtmiştik. Beklenen güncelleme nihayet yayınlandı ve beraberinde bir sürprizi de getirdi. Zira sadece 3G şebeke sorunlarını düzelteceği sanılan yazılım güncellemesi, Nexus One'a (yokluğu eleştiri konusu olan) çoklu-dokunmatik (multi-touch) desteğini de kazandırıyor.

  Google'ın Nexus One için açtığı blog sayfasında duyurusu yapılan yazılım güncellemesi ile cihazın web tarayıcısı, çokluortam galerisi ve harita uygulamaları, çoklu-dokunmatik yakınlaştırma işlevini kazanıyor; Google bu sistemi multi-touch yerine Pinch-to-zoom olarak adlandırmayı yeğlemiş. Güncelleme ile Google Maps uygulamasının sürümü de 3.4'e yükselirken, resimleri kullanarak görsel arama yapılmasına imkan tanıyan Goggles uygulaması da cihaza ekleniyor. Güncellemenin, Nexus One'ın yaşadığı 3G bağlantı sorunlarını gidermek için genel bir çözüm içerdiği de belirtiliyor.

  Nexus One kullanıcıları, telefonlarına konuyla ilgili bilgilendirme mesajı ulaştıktan sonra güncellemeyi internet bağlantıları üzerinden indirip cihazlarına yükleyebilecekler.  [​IMG]