- Resim Silinmiş.
Kanal D’de yayınlanan “Çok Güzel Hareketler Bunlar”, benim gibi bir çok insanın hayatının çok eğlenceli ve önemli bir parçası haline geldi.
Özellikle de genç kitleler bayılıyorlar bu 24 gence.

Durum böyle olunca da reklam veren kuruluşların dikkatini üzerlerine çekmeleri çok da beklenmedik bir şey olmadı.

Sonunda gençlerin yapım şirketi BKM, Nescafe ile el şıkıştı.

Sonuç ise mükemmele yakındı. Reklamlar, “Çok Güzel hareketler Bunlar”ın dinamizmi ve eğlencesini yansıtıyordu.

Kendi adıma heyecanla izledim. Ancak reklamda bir eksik vardı: Ersin Korkut!

Programın tüm ağır topları; Şahin, Büşra, Murat vs. oradaydı. Ama programın çıkardığı en büyük yıldız olan Ersin ortalarda yoktu.

Reklamın ikinci versiyonunun yayına girdiği şu günlerde yine ortada yok.

Bu da benim kafamda ilginç sorulara yol açtı. Ekibin en parlak, insanları en çok güldüren ve hatta Cem Yılmaz ile reklam geçmişi olan bir şahsiyet.

Peki acaba reklamda oynamamayı Ersin Korkut mu istememişti? BKM’nin Basın sorumlusu Selma Semiz’e sordum. Böyle bir durum yoktu.

Sonuçta aklımı şu soru kurcalıyor: Acaba Nescafe, genç ve dinamik bir marka konumlandırması yaptığı ürünlerine yüz olarak Ersin Korkut’u koymayı bir parça avam mı buldu?

Malum, bu ekipte aslında rol yapmayan ve neredeyse her parodide kendini oynayan Hakkarili ve Hakkari aksanlı bir oyuncu o.

Bu kadar başarılı bir projeyi, en önemli oyuncusu olmadan reklam dünyasına taşımayı ancak bu “yakıştıramamış olmakla” açıklayabiliriz diye düşünüyorum. Ve üzülüyorum. Hatta bunu biraz da faşizanca bulduğumu belirtmek istiyorum.

Demek ki başarılı olmak, tüm engelleri aşmaya yetmiyor…

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt