NiNCaSu demiş ki:
1, slottakı ramda pc2 5300 ddr2 sdram 64mx64 512mb yazıyor.
2, slottakinde 512 pc 533 ddr2 ram 16c 64x4 2882 yazıyor.
ekran kartını okuyabildiğim kadar makara: gigabayte 256 mb yazıyor.
anakartmıdır nedir makara: intel P5S02-X yazıyor.

Dostum ramların cok dandik.

Anakartının Modelini bilmiyorum ama işlemcin 3.2 ghz ramların DDR2 ise Kesin LGA 775 işlemcin vardır.

1- Ramların çok kötü. Kendine ram alırken 2 x 2 = 4 gb ram al ve ramların Mhz'si 533 değilde 1333 olsun. Anakartının 1333 Mhz desteklediğine bak.

2- 256 mb ekran kartın varsa 1 gb 256 bit bi ekran kartı al.

3- Power Suply 500 wat olsun.

Benim tavsiyem bunlar.

CosmicGate demiş ki:
Çöpe At pc yi hiç uğraşma :thumbsup: :thumbsup:
Azını burnunu kırarım :mrgreen:
Ps:Explosive zaten yeni 4 gbram aldım yandı heralde garantiye gitti.Bu bilgisayara nasıl bir ekran kartı almam lazım.Ramlar nasıl olmalı anlatırsan sevinirim.Çünkü aylık zamanı geldi ekran kartı almayı düşünüyordum.Üstündeki ramler emaneten takılı zaten hacım.

sen 4gb ram aldın ama şunu soracağım sana senin anakartın 4 gb yada daha fazlasını destekliyor mu ?

NiNCaSu demiş ki:
CosmicGate demiş ki:
Ps:Explosive zaten yeni 4 gbram aldım yandı heralde garantiye gitti.Bu bilgisayara nasıl bir ekran kartı almam lazım.Ramlar nasıl olmalı anlatırsan sevinirim.Çünkü aylık zamanı geldi ekran kartı almayı düşünüyordum.Üstündeki ramler emaneten takılı zaten hacım.
Hacım anakartın bu konuda çok önemli.

Sana pc'nin verdiği ramler kalitesiz olabilir o yüzden yanmıştır. Bu Ramların yanmasının bir diğer nedenide anakartında arıza olabilir. Bak anakartına baktığında işlecinin oralarda büyük büyük diotlu siyah şeyler var. Genelde onlar yanıyor. Onların yandığınıda üstlerindeki gri yerlerden diotların açma yapması şeklindedir. Yada Başka nedenlerde olabilir.

Anakartın sağlamlığı kesinse ekran kartı slotun AGP mi PCl-Ex mi?
Ekran kartı şeçerken 1 gb 256 mbit Geforce ekran kartlarına bak.

Ramlarıda dedigim gibi anakartın desteklendiğinden emin olup 1333 Mhz Ramları kullan. Kingston marka olsun.

Dandik bi power değilde gerçek 500 W power suply al.

Explosive demiş ki:
NiNCaSu demiş ki:
CosmicGate demiş ki:
Hacım anakartın bu konuda çok önemli.

Sana pc'nin verdiği ramler kalitesiz olabilir o yüzden yanmıştır. Bu Ramların yanmasının bir diğer nedenide anakartında arıza olabilir. Bak anakartına baktığında işlecinin oralarda büyük büyük diotlu siyah şeyler var. Genelde onlar yanıyor. Onların yandığınıda üstlerindeki gri yerlerden diotların açma yapması şeklindedir. Yada Başka nedenlerde olabilir.

Anakartın sağlamlığı kesinse ekran kartı slotun AGP mi PCl-Ex mi?
Ekran kartı şeçerken 1 gb 256 mbit Geforce ekran kartlarına bak.

Ramlarıda dedigim gibi anakartın desteklendiğinden emin olup 1333 Mhz Ramları kullan. Kingston marka olsun.

Dandik bi power değilde gerçek 500 W power suply al.
Hacım baktım o ufak kalem pil gibi şeyler gayet sakin huzurlu ve mutlu onda sıkıntı yok gib. :mrgreen: Şimdi ben bu rami aldım intel P5S02-X yazıyor anakartta uyumlumu onu öğrenmek istiyorum.Cidden düzgün bir bilgisayarcı bulamadım ve bu konularda çok hassasım aşırı agresif olabiliyorum. :!!&%&!

Benim İşlemci AMD x6 1090T 3,2 / 3,6 Turbo :)
anakart Asus 890GX/SB850 2000 mhz
4 GB Ram Kingstone 1600 mhz
1 GB asus GT450 Nvidia Ekran kartı 128 Bit
CoolerMaster RC 690 650 W

Uçuyoooo :santa:

CosmicGate demiş ki:
Explosive demiş ki:
CosmicGate demiş ki:
1GB 256 Bit Ekran kartları 600TL den başlıyo :mrgreen: Yeni PC al daha iyi :D

Adam 3D maxta çalışıp render almıcak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ekran kartına bak işini çok rahat görür.

http://www.bimeks.com.tr/urun/117115/zotac-1-gb-9800gt-eco-256bit-gddr3-pcie-dl-dvi-tv-hdcp-hdtv-ekran-karti.aspx
Hacım Zotac en dandik marka :D şimdi hüseyim abim bu Ekran kartını alır oda yanar adam kalpten gider walla daral: :lol:
Doğru demiş artık kazık yemek istemiyorum ya 600 tl'de vermem bir ekran kartına.100 Tane char açmıcamki.2 tane char açsın yeter 1 stall,2'de kendi charım. daral:

1 GB 128 BİT ekran kartını 100 tl ye aldım.tabi biraz benm şansıma oda.512 istedim 1 gb getirtmişler merbur aynı fiyata onu taktılar :D kardes kasanın içini arada temizlemeni tavsiye ederim.özellikle ana kartın ordaki fanı aç temizle.

Yukarı Alt