1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Nazizim Soykırım Mıdır Irkçılık mıdır Din Midir?

1. Platiny

Platiny Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Martingen Straße
    Lise 2 konularından 2.Dünya Savaşı'nda hocanın bana verdiği ödev olan nazizim ve adolf hitler konularını araştırırken internette ve çeşitli kitaplarda çeşitli yorumlarla karşılaştım.Kimi kitap ve sitede bir soykırımdır , kimi kitap ve sitede aşırı ırkçılıktır , kimi kitap ve sitede ise nazizim hristiyanlığa bağlı özerk bir dindir düşüncelerini gördüm.​
    İzlediğim bir belgeselde yahudi derisinden abajür gibi eşyalar yapıldığını duydum fakat okudugum bir kitapta ise adolf hitlerin yahudi oldugu ve babannesi bir temizlikçi iken ona tecavüz edilerek babasının dünyaya geldigi iddaa ediliyor ve buna olan kininden dolayı yahudileri katlettigi söyleniyor ve hatta işgal sırasında babaannesin mezarının bulundugu şehri tanklar ile yerle bir ettiği söyleniyor
    .
    Özet olarak o kadar cok şey okudum ki kafam allak bullak oldu ve olayın gerçeğini hakikaten cok merak ettim.olay din siyasi konulara sapmadan herkes yorumunu ve bildiklerini söylerse sevinirim.şimdiden teşekkürler

2. L_e_g_e_n_D

L_e_g_e_n_D Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Devrimci
    Irkçılıktır ve Soykırımdır.Daha doğrusu faşizmdir.

3. Caprice

Caprice Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Aşırı alman ırkçılığıdır.

4. GreenPearL

GreenPearL Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :beer: :thumbsup:

5. Presence

Presence Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Aynen öyle :thumbsup:

Birde babanesiyle alakası yok siyasi bir olaydı coğrafyada nüfus konusunu işlerken anlatmıştı dersane hocamız olayı pek fazla bilmiyorum ama yahudileri ülkenin çıkarları için öldürdüğünü filan demişti unutmuş olabilirim yanlışımda olabilir üstünden çok geçti çünkü

6. PHR34|<

PHR34|< Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sımdılık Kafasına Gore Takılıyo
    +1905

7. Gameworld

Gameworld Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Nasyonel hareket Alman ırkçılığı

8. Gameworld

Gameworld Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Biz haftada 8 saat görüyoruz bu tarih dersini Çağdaş dünya tarihi falan var uzmanı olduk bu konuların :P

9. Macro

Macro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
    Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
    Almanya'da zengin burjuvaziyi oluşturan yahudilere karşı nasyonel-sosyalizmin arkasına sığınmış ırkçı hareketin soykırım uygulamasıdır.

Yani aslında hepsidir.

10. Quattro

Quattro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Alman neslini yükseltmek için yapılan ırkçılık harekattıdır.

11. ironlance

ironlance Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    amerikada zencilere ırkçılık yaptı fakat adamların derisinden eşyalar yapmadılar,bu almanların yahudilere yaptığı ırkçılık değil kanımca,psikolojik savaş stratejisi olduğunu düşünüyorum,vurgulanan şey şu eğer elimize esir düşerseniz derinizi yüzeriz gibisinden,bir düşünün şuan savaşta olsak ve esir düşünce derinizin yüzülceğini yada binbir çeşit işkence göreceğinizi bile bile nasıl bir psikoloji ile savaşırsınız?Bugündende bi örnek vermek gerekirse ırakta kafası kesilen amerikan askerlerinin videolarını gören vardır,oradaki deliren amerikan askerleri bu tür şeyler yüzünden deliriyo,çünkü o teröristlerin eline düşerse kafasının kesilceğini biliyor,yani bunlar benim fikrim sen yinede yaygın olan düşünceyi anlat yani Alman ırkçılığı olarak

12. Baha i

Baha i Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ...
    Aslında bu yahudilere karşı bir hareket değildi. büyük alman Devleti kurmak için önüne gelen bütün engelleri tasfiye etmiş yada yok etmiştir. zaten partinin türkçe karşılığı "Milliyetçi Sosyalist Alman İşçi Partisi" Macronunda dediği gibi avam tabaka alman burjuva sınıfınında Yahudi oldugunu gorurusek tabi bu sadece yahudiler degıl O yonetımde artık hangi milleten burjuva varsa sosyalist devrim hareketi baslatmıstır bunu da germen ırkının üstünlüğüne dayandırmırınca sonuc nasyonel sosyalizm cıkmıstır.
    Bunu Çok tarafalı ele alabilirsin İşin birde şu kısmı var o zamanlar alman ya ama iyi ama kötü diyorum bu halk hareketini yada adı Aldolf denilen adamı secmeselerdi acık ve net soyluyorum su an almanya diye bir devlet olmaya bilirdi.
    neden Ekonomi çökmüştü almanyanın sömürgeleri yoktu ve olan somurgeler ve petrol yataklarıda rusların elindeydı Liberal ekonomi ile bütün holdıngler Ya yahudılerın yada fransızların elindeydi.
    bir alman barosunda berlinde 600 avukatan 550 tanesi yahudi idi yargı, enerji kaynakları, vs vs bütün ulkenın kilit noktaları bir fiil donma noktasındaydı. bir ogun yemek 1000 000 DM marktı yanı bı karton dolsu para verıyosunuz ve bır ogun yemek alıyosunuz....(bunlar gormezen gelinemez sanırım)
    tabi liebral ekonomi bir sınıf yaratacak bu her ulkede boyledır . ve o sınıf ezilecekti. almanyadada o donemlerde ezılen sınıf almanlardı hareketın sosyalist ve emperyalist karsıtı yani piyasa karsıtı acılımı burdan geliyor.milliyetci ismini ise anlatmaya gerek yok sanırım. buda bir bakış acısı o Alman hareketi olmasaydı bu gun almanya diye bir yer olmayacaktı . buda farklı bir bakıs acısı :D

13. Macro

Macro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
    Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
    Güzel açıklamışsın yoldaş :kalp: