Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Beşiktaş Kulübü, 2008-09 sezonunda takıma hem Turkcell Süper Lig şampiyonluğunu, hem de Fortis Türkiye Kupası'nı kazandıran teknik direktör Mustafa Denizli ile nikah tazeledi.

Kulübe, 19 yıl aradan sonra iki kupa kazandırma başarısını sağlayan Mustafa Denizli, kendisini 1 yıllığına daha siyah-beyazlı renklere bağlayan imzayı, kulüp başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyesi Ertunç Soğancıoğlu'nun katıldığı törenle imzaladı.

İmza töreninde konuşan Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Mustafa Denizli ile sözleşmeyi 1 yıl daha yenilediklerini belirterek, ''Hocamızla ilgili maalesef hepimizi üzen bir yorum yapıldı. Sadece dinlenmek için izin istediği bir ortamda, hocamızın maddi değerler için böyle bir pazarlık yaptığını vurgulayanlar bizi çok üzdü'' dedi.

İki kupa kaldırmış bir teknik adamın dinlenmesinin, en doğal hakkı olduğunu vurgulayan Demirören, ''Yönetim kurulu ne takdir ederse, ben Beşiktaş'ta kalacağım, Beşiktaşımızla birlikte daha çok başarılara imza atacağım demiştir. Türkiye'de 3 büyük kulübü şampiyon yapmış, 19 yıl aradan sonra çifte kupalı başarıyı getirmiş bir teknik adamın değeri çok daha fazladır. Hocamıza teşekkür ediyor ve başarıların devamını diliyorum'' diye konuştu.

''BEŞİKTAŞLILIK HERKESE NASİP OLMUYOR''

Başkan Demirören, transfer konusundaki sorular üzerine ''Beşiktaşlılık herkese sahip olmuyor. Beşiktaş'ta oynamak da herkese nasip olmuyor'' dedi.

Transfer yapılarak şampiyonluğa ulaşılmadığını kaydeden kulüp başkanı Demirören, şunları söyledi:

''Sahadaki oyunla şampiyonluk geliyor. Kalbiyle, gönlüyle hak edenler, geri gelip oynuyorlar. Gecikmeli olarak gelse de Nihat'ın takıma katılması bizi sevindirdi. Kulübüyle zaten anlaşmıştık. İsmail Köybaşı ve Gaziantepspor Kulübü ile de anlaştık. Karşıyaka'dan genç Rıdvan'ı transfer ettik. Fink'i daha önce almıştık. Ayrıca Erhan Güven'i kadroya dahil ettik. Çalışmalarımız devam ediyor. Hocamızın istediği oyuncuları yönetim kurulu ile birlikte almak istiyoruz. İlk hazırlık maçımızı 19 Temmuz gibi yapacağız. Zamanımız var. İnceleyerek, dikkat ederek transferi gerçekleştirmek istiyoruz.''

''DOĞRU YERLERE, DOĞRU TRANSFERLER YAPTIK''

Yabancı oyuncu kontenjanlarının dolu olduğunu hatırlatan Yıldırım Demirören, ''Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceğimiz hatırlatılarak iyi transfer yapmamız gerektiği söyleniyor. Tabii ki transfer yapılacak. Bugünün şartlarına göre değil, her senenin şartlarına göre rakamlar bir kademe daha yukarı çıkıyor. Türkiye'de ve dünyadaki ekonomik krize baktığınız vakit, bu rakamlar kalmadı. Zaten onun için Avrupa'da bu rakamları harcayanlar 10-15'i geçmez. Türkiye'de ise 3 kulübü geçmez. Bu uçurum açıldıkça bana göre Türk futbolu büyük yaralar alacak, ama yapacağımız bir şey yok'' diye konuştu.

Demirören, doğru yerlere, doğru transferler yaptıklarını vurgulayarak, ''Mevcut oyunculardan daha iyisini bulabilirsek alırız. Hocamızın verdiği hedeflerle, kişilerle, kendi oyuncularımızdan daha iyi olabilecek oyuncularla zaman içinde görüşüyoruz. Ayrıca teknik kadrodaki Tayfur Havutçu, Stefano Marrone ve Zafer Öger ile anlaştık'' dedi.

Mehmet Topuz ve Gökhan Zan konusundaki soru üzerine Demirören, ''Gökhan Zan, Beşiktaş'a kaptanlık yapmış biridir. Başarı dilemekten başka söyleyecek bir şey yok'' açıklamasını yaptı.

Yıldırım Demirören, takıma geri dönen Nihat konusundaki görüşlerini ise, ''Ben İzmir'e giderken Nihat'ın geleceği yoktu, perşembe akşamı ise Beşiktaş'taydı. Sahada uyum sağlayan, mücadele eden ve kenetlenen bir düzen içindeki kadroyla çok oynamak hem hocamızın, hem bizim düşüncemizin dışında'' diye açıkladı.

Bonservis bedeli olmayan futbolcuların sözleşmelerinin bile yukarılara çıktığını hatırlatan siyah-beyazlı kulübün başkanı, Kulüpler Birliği'nin buna bir çözüm bulması gerektiğini söyledi.

NEDEN 1 YIL?

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli şöyle konuştu; "Lig bitiminde başkanımız ve yönetimimiz arasında her konuyu konuştuk. Yoğun bir sezon geçirdik. Benin yorgunluğum futbol yorgunluğu değil. Bunu defalarca sizlere söyledim. Ben Beşiktaş'ta olmaktan dolayı mutluyum. İlk gün nasılsam şu anda da öyleyim. Hedeflerimize bir bir ulaştık. Bu sezon da aramıza katılan yeni arkadaşlarımızla birlikte büyük başarılara imza atacağız. Şu anda belki de bende ilk gün heyecanı yok ama mutluluğu var. Beşiktaş ile bir yıl kontrat yapacağız. Benim prensip anlayışım budur. Bu tek yıllık çalışmalar herkes için çok daha iyi. Beşiktaş Kulübü, bir yıldan çok daha fazla bana sözleşme teklif etti ancak prensiplerim doğrultusunda kabul etmedim"

DEMİRÖREN TRANSFERLERİ ÖZETLEDİ

Transferler hakkında açıklamalar yapan Yıldırım Demirören transfer yapmakla şampiyon olunmayacağını söyledi. Önemli olan şeyin mücadele etmek olduğunu söyleyen Demirören, "Sahada mücadele ederek şampiyon oluyor. Bu işler transferlerle olmaz. Beşiktaşlılık herkese nasip olmaz. Biz bu tarz oyuncuları bünyemizde barındırmak istiyoruz. Şu ana kadar Nihat, Erhan, Fink ve Rıdvan'ı kadromuza kattık. Bundan sonra da transferlerimiz devam edecek. Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceğiz bunun için de tabii ki transfer yapacağız. Ancak Şampiyonlar Ligi'nde sizi şampiyon yapacak oyuncuları almak için Türkiye'de hiçbir kulübün bütçesi yetmez."

BOBO KONUSU

Mustafa Denizli, Bobo'nun takımda kalması istediğini ancak buna yönetim kurulunun karar vereceğini söyledi. Deneyimli teknik adam, "Bobo'ya bir çok teklif var. Her oyuncuyu olduğu gibi Bobo'yu da yakından takip ediyorlar. Bizim görevimiz giden oyuncunun yerini en şekilde doldurmak ve o oyuncudan maksimum verim almaktır. Şu anda yabancı kontenjanımız dolu ve bu an itibarıyla hiçbir yabancı futbolcumuz kulüpten ayrılmadı. Ama her an herşey olabilir. Şartlar kulüp, takım ve futbolcunun lehine gelişirse biz de bir ya da iki transfer yapabiliriz. Futbolcularımın hepsinden memnunum ve kadrodaki hiçbir oyuncuma git demem.

DENİZLİ'DEN NİHAT DEĞERLENDİRMESİ

Yapılan transferleri değerlendiren Mustafa Denizli, "Yapılan transferlerin hepsinin bilgisi dahilinde olduğunu söyledi. Özellikle Nihat'ın transferinden çok memnun kaldığını ifade eden Denizli, "Bugün Çeşme'den beraber döndük. Tesadüfen uçakta karşılaştık ve oturup konuşma fırsatımız oldu. Nihat'ı her zaman çok beğendim. İlk görüşmelerden olumsuz sonuç alınınca çok üzülmüştüm ancak şu anda gerçekten çok mutluyum. Nihat Beşiktaş'ın has çocugudur. Kalitesi ve tecrübesiyle Beşiktaş'a fazlasıyla katkı yapacağını düşünüyorum." dedi.

Yukarı Alt