1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

Müslümanları Ürküten Anket Sonucu


 1. JeWilyn

  JeWilyn Öğretiyorum rank8

  Kayıt:
  17 Ocak 2010
  Mesajlar:
  761
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  KaynakMaker
  Şehir:
  Ayaklarım Nereye Giderse...
  AVUSTURYA'da yapılan bir anket bu ülkede yaşayan Müslümanlar'ı ürküttü.

  'IMAS' adlı araştırma kuruluşunun yaptırdığı ankete katılan toplam 1088 kişinin Yüzde 54'ü 'İslamiyet'i Batı için tehdit olarak görüyormusunuz?' sorusuna 'evet' yanıtı verdi. Katılımcıların yüzde 72'si ise, 'Müslümanlar'ı Batı'ya uyumsuz' olarak gördüklerini bildirdi.

  Anket sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından tartışmalar başladı. Yabancı ve İslam düşmanlığı ile birlikte Türk karşıtlığının da büyük oranda kayıtlara geçtiği Avusturya'da milletvekili olan Türk kökenli Alev Korun şöyle dedi:

  "Öncelikle bu anket insanlara başkaca bir seçenek vermeyerek 'Evet' ya da 'Hayır' diye zorlama içeriyor. Araştırma firması daha dikkatli olabilirdi. Ancak, çıkan sonucu da ciddiye almak durumundayız. İslam karşıtlığının yegane sebebi olarak bilgisizliği görüyorum."

  Avusturyalılar'ın genelinde İslam hakkında yeterli bilgiye sahip olamadıklarını söyleyen Korun, şöyle devam etti:

  " Bunun çözümü de ilk ve orta öğretimlerde ahlak dersini koymalıyız. Tüm değişik dinlere mensup çocuklar diğer dinler hakkında ders almalılar. Yetişkinler ise başta sivil toplum örgütleri diyaloğa daha fazla gayret göstermeliler. Camiilerde sık sık açık kapı günleri yapılmalı ve diğer dinden olan insanlar islamiyet hakkında bilgilendirilmelidir."

  İslam dininin batı için tehdit oluşturduğna inanan Avusturyalılar'ın yüzde 58'i erkek, diğer yüzde 50'si ise kadınlardan oluşuyor. Müslümanlar'ın Batı'ya uyumsuz olduğuna inanan Avusturyalılar'ın yüzde 75'i erkek, yüzde 69'u ise kadın.
   
 2. Avasin

  Avasin Aileden rank8

  Kayıt:
  12 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.470
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  İnşaat Mühendisi
  Şehir:
  Santa Clara/Küba