1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

muhabbet kusları nasıl konusturulur !!!

1. GooD_D3wiL

GooD_D3wiL Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Şurada burada güçlü adımlarla dolaşmaktansa doğru
    Muhabbet Kuşunu konuşturmak için neler yapılmalıdır?

Muhabbet kuşları konuşma yeteneğine sahiptirler. Bazı kuşlar, yeni kelimeleri ve deyimleri çabuk sökerken bazıları da asla tek kelime bile öğrenemeyebilir. Öncelikle yavru muhabbet kuşları 2-4 aylık iken konuşmaya eğitmeniz daha iyi sonuç verecektir. Belli bir ayı geçen kuşlar zor konuşur, hatta tek kelime bile öğretemeyebilirsiniz. Konuşma yeteneğine erkek muhabbetkuşlarının daha yatkın olduğu gözlenmiştir. Ancak dişi kuşlarda konuşur ama erkek kuşa göre kelime dağarcığı sınırlı kalır.
    Muhabbet kuşlarının hayranlık uyandırıcı bir kelime dağarcığı olsa da, bunu anlamak zor olabilir. Çünkü kelimeleri yüksek bir hızda çıkarırlar. Erkek ve dişi kuşlar konuşmayı öğrenebilir, ama erkekler sözlük dağarcıklarına sık sık yeni kelimeler eklerler ve sözcükleri daha doğal çıkarmaya başlarlar.
    Eğer konuşan bir muhabbet kuşuna sahip olmayı gerçekten çok istiyorsanız, en iyi seçim, küçük yaşta, elle besleyebileceğiniz bir yavru alın. Fakat bunun bir garantisi olmadığını unutmayın.

Kuşlar en iyi sabah vakitlerinde öğrenirler. Çünkü sabahları zihinleri yeni bilgiler öğrenmek için açık olur. Eğer kafesin üzeri örtülüyse sabahları bu örtüyü kaldırmadan kuşunuzla yaklaşık yarım saat boyunca konuşun. Aynı sözcükleri anlaşılır bir ses kullanarak tekrarlayın. Muhabbet kuşları k ve t gibi sert sessiz harfleri rahat söyleyebilirler. İçinde bu harfleri barındıran sözcükler seçmeniz daha kolay ve iyi sonuç almanızı sağlayacaktır

bu konu extraloob arkadasıma özel olarak acılmıstır :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

2. Liu

Liu Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Üniversite>>KTÜ-İTÜ-9 Eylül
    ewet bana da oretmenım oğerettıydı orta okulda sabah kalk dedı kafese bı ayna koy dedı sen gızlen bır yere dedı o senı gosmesın yarım saat kadar konus dedı kus ayna da kendını gorunce onun konustugunu zannedıp oda konusmaya chalıshcak dedıydı ama denemedım olur ama guzel bı mantık

3. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    mubiş lerin kafesine ayna konulmaz.

konuşturmak için bütün şartlar uygundu lakin mubiş veya papağan konuşmadı gitti kısmet işte.

4. Liu

Liu Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    nye bızım kınde hep ayna war arada onla opusuor falan :lol:

5. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    ayna stres yapıyor mubişlerde bazılarında sorun yapmıyor tabiki de Razz

6. Liu

Liu Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bunu bılmıordum ama orendım ıyı olmus aslında dısardan alıstırdıgın hıc bırseyden korkmuor we stres yapmıor bızımkı ufak pınpon topu lıle oynuor :lol:

7. BøBa

BøBa Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    örenci
    Bu bir gizli dildir ki ruha dolmakta Kızıl havalar
    Süper bi konu yahu EXL da aklima gelebilecek en son şey buydu helal olsn :lolmuch: :lolmuch:

8. GooD_D3wiL

GooD_D3wiL Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Şurada burada güçlü adımlarla dolaşmaktansa doğru
    aslında benimde aklıma gelcek en son konu idi ama sinsigirl arkadasımın yaptıgı bir saka üzerine bende bu konuyu acam dedim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: