Mourinho: Chelsea beni çok arıyor
İtalya Serie A takımlarından Inter'i çalıştıran Jose Mourinho, eski takımı Chelsea'nin son 2 yıldır sıkıntı çektiğini söyledi.

Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. tur ilk maçında, gelecek hafta San Siro Stadı'nda oynayacakları Chelsea maçı öncesinde açıklama yapan Portekizli teknik adam, Chelsea'nin son iki yıldır sıkıntı çektiğini savundu.
''Maviler''in kendisinin takımdan ayrılmasından sonra düşüşe geçmesinin tesadüf olmadığını savunan Mourinho, ''Ben ayrılana kadar menajer, futbolcu ve taraftar arasında eşsiz bir ilişkiye sahiptik. Ancak bu kırıldığında, bunu onarmak kolay değil. Benden sonra çok sayıda menajer geldi ama belki de kulüp için gerekli olan zihniyete sahip değillerdi. Benim yerleştirdiğim şeyleri çok fazla değiştirmeyi denediler'' diye konuştu.
47 yaşındaki teknik adam, kendisinden sonraki menajerlerin kulübün sahibi Abramovich ile uzun vadeli planlara sahip olmak için yeterli zamanlarının bulunmadığını bildiğini dile getirerek, ''İlk sezonunuzda kupayı kazanmak zorundasınız, aksi halde size güle güle derler. Neye ihtiyaçları varsa verdim fakat her zaman bu işin sonsuza kadar sürmeyeceğini biliyordum. Menajer değiştirmek yerine, benimle birlikte çalışmaya devam etselerdi daha iyi durumda olabilirlerdi'' ifadelerini kullandı.
Jose Mourinho, 2004-2007 yılları arasında Chelsea'de teknik direktörlük yaptıktan sonra Inter'in başına geçti. Chelsea, Mourinho döneminde 2'si Premier Lig şampiyonluğu (2005-2006) toplam 6 kupa kazandı.
''Maviler'', Portekizli teknik adamın ardından Avram Grant, Luiz Felipe Scolari, Guus Hiddink ve son olarak da Carlo Ancelotti'yi göreve getirirken, geçen sezon Guus Hiddink ile FA Cup'ı, Carlo Ancelotti ile de Community Shield'i müzesine götürmüştü.​

Yukarı Alt