Motorola'dan MS'i üzecek açıklama...

Motorola'dam Microsoft'u üzecek karar: Cep devinin aldığı radikal karar burada.

Motorola, yıllardır akıllı telefonları için Windows Mobile işletim sistemlerini tercih ediyor. Fakat görünüşe göre dev firma yavaş yavaş Microsoft'tan koparak, Google'ın mobil işletim sistemi Android'e kaymaya başlıyor. Motorola'nın CEO'su Sanjay Jha önümüzdeki yıl içerisinde firmanın piyasaya çıkaracağı pek çok akıllı telefonun Android işletim sistemine sahip olacağını açıkladı.

Jha, Android'e ilgi göstermelerinin iki temel sebebi olduğunu söylüyor. Bunlardan ilki fiyatı. Linux tabnalı Android sistemlerin lisans ücretlerinde Windows Mobile'a göre büyük bir avantajı var. Bu sayede telefonlar da daha ucuza mal olabiliyor. Ayrıca Android'te özel ayarlar yaparak, düşük sistem özelliklerine sahip akıllı telefonların bile sorunsuz bir şekilde çalıştırabileceği bir sisteme sahip olmasını sağlamak mümkün. Motorola'nın Android üzerinde kendine has değiştirmeler yapma şansına sahip olması Google'ın mobil işletim sistemini firma için cazip kılan ikinci etmen.

Jha ayrıca Motorola'nın yıl bitmeden hemen önce iki yeni Android'li modeli piyasaya çıkarmak için çabaladığını da sözlerine ekledi.

Bilgi için: Motorola Türkiye
Telefon: (212) 317 45 95

Yukarı Alt