Monitörüm artık görüntüyü yarı kararmış biçimde veriyor. Yani ekranın birkısmı normal iken bir kaç kısmına blok blok aşağı inen renk tonlaması koyulaşmış şeyler çıktı. Görüntü rahatsızlık verici... Sizce n'apmalıyım? LCD değil,Şu klasik tüplülerden :mrgreen: Komple değişmesi mi gerekiyor?Servis ile hallolur mu? Kendi çapımda yapabileceğim herhangi bir işlem var mı?

Fiziksel bir sorun ise ; öncelikle monitorunu servise götür derim. Ama dersen zaten çok eski değmez. O zaman güzelinden 0 bir monitor al.

Ps: Kendi çapında yapabileceğin birşey yok.

Yanlış hatırlamıyorsam "ölü pixel" deniyor onlara. Görüntü uzun süre ekranda kaldığı zaman, hep kalıyor orda . :)
Tam olarak ben de bilmiyorum ama çözümünün de olduğunu sanmıyorum. Yine sen bir servise göster derim.

Jigsaw

Aileden
ilkercindik demiş ki:
Yanlış hatırlamıyorsam "ölü pixel" deniyor onlara. Görüntü uzun süre ekranda kaldığı zaman, hep kalıyor orda . :)
Tam olarak ben de bilmiyorum ama çözümünün de olduğunu sanmıyorum. Yine sen bir servise göster derim.
CRT monitörlerde ölü pixel olabiliyor mu? :?

Monitör bence mefta olmuş. :D 17" standart bir LCD'ye geçmeni öneririm.

Jigsaw demiş ki:
ilkercindik demiş ki:
CRT monitörlerde ölü pixel olabiliyor mu? :?

Monitör bence mefta olmuş. :D 17" standart bir LCD'ye geçmeni öneririm.

bildigim kadarıyla oluyor ama bnce bu sorun olu pixel deil :S

Yukarı Alt